Uzun yıllar Doğuş grubunda çalışan ve Oley.com’un da genel yayın yönetmenliğini yapan gazeteci Hüseyin Özkök, Ntvspor olayını futbolmedya.com için yazdı. İşte Özkök’ün çarpıcı yazısı:

Fenerbahçe Doğuş işbirliği hayırlı olsun. Yayın Grubu bünyesinde 6 yıl emek verdiğim Doğuş, çoğunlukla başarılı olduğu işlere imza atmıştır
(Bir tek radyolar konusunda Doğuş hep yanlış adımlar atıp yanlış kararlar verdi. Bunu eski bir radyocu olarak rahatlıkla söyleyebilirim)
Fenerbahçe-Doğuş basın toplantısında gazeteci arkadaşımız Ümit Avcı @UMTAVC Ferit Bey’e NTV Spor’un kapatılma söylentilerini sordu.
Ancak Ferit Bey, bu sorunun cevabını söylentileri, hafif alaya alarak, geçiştirdi. “Olursa biz açıklarız” gibisinden yüzeysel bir cevap verdi.
Bu cevap bile bana göre söylentilerin doğru olduğunun açık bir kanıtıdır. Böyle bir şey olmasa söylentileri kesin bir dille yalanlardı.
İşin bir de bir diğer boyutu var. Ferit Bey, koyu Fenerbahçeliliği ile her zaman bilinir. Başkan adaylığı hep konuşulur. Bunda bir sorun yok.
Ancak, bu zamana kadar Doğuş, Fenerbahçe’ye hiçbir zaman şimdiki gibi kurumsal olarak angaje olmadı.
İki kurum artık resmen ortak. Ama siz her zaman tarafsız olması icap eden NTV Spor’un da sahibisiniz.
Aynı kurum hem Fenerbahçe ile ortak olup hem de “benim kanalım tarafsız” diyemez. Buna kimseyi inandıramazlar.
Hele basketbol maçlarının yayınlarını bir düşünün. Resmen çıngar çıkar spiker arkadaşların en ufak bir ses tonu kaymasında.
Ferit Bey, zaten kapatılma olayı olmasa böyle bir ortaklığa girmezdi. Bu ortaklık da bana göre kapanma söylentilerini doğrulayan bir gelişme
Benimki sadece bir yorum. Ama bildiğim şeyler de yok değil. Yine de hayırlısı olsun. Benim düşündüğüm Ferit Bey’e ne olacağı değil.
Düşündüğüm, o kanalda büyük bir çoğunluğunu tanıdığım değerli arkadaşlarımın iş durumları. Umalım da söylentiler gerçek olmasın.

Önceki İçerikAudi Cup futbolun yıldızlarını buluşturuyor
Sonraki İçerikFenerbahçe, Aykut Kocaman, Arda Turan, Fikret Orman… MTM Haziran ayının zirvesini yayınladı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz