LİVERPOOL KULÜBÜ NOKTAYI KOYDU – JURGEN HİÇ BİR YERDE GİTMİYOR

Liverpool Teknik Direktörü Jurgen Klopp, 2026 yılına kadar İngiliz kulüple iki yıllık bir sözleşme uzatma konusunda anlaştı. Jurgen Klopp’un kadrosunun yanı sıra, yardımcıları Peter Krawietz ve Pep Lijnders ayrıca sözleşme uzatmaları imzaladılar.54 yaşındaki Klopp, 2015’te Reds’e katıldı, ancak Mart ayında, 2024’te sözleşmesi sona erdiğinde futboldan mola verme planını takip etmesini önermişti. Ancak kulüp, takımın kupalar peşinde olduğu bir zamanda Klopp ve ekibiyle daha uzun anlaşmalar imzaladı.
Alman teknik adam Jurgen Klopp, eşi Ulla’nın yeni Liverpool sözleşmesini imzalamasında oynadığı büyük rolü şöyle açıkladı “Hayatımda imzaladığım en önemli kontrat Ulla ile olan kontrattır,”. –Liverpool, Jurgen Klopp’un kulüpteki kalış süresini 2026’ya kadar uzatmak için yeni bir anlaşma imzaladığını duyurdu ve Alman teknik adam, karısının kilit bir rol oynadığını kabul etti.
Yeni anlaşması dün Liverpool tarafından onaylandı ve bu, kulübün taraftarlarını sevindirdi. Ancak Almanların kararında kilit rol oynadığı için Klopp’un karısına teşekkür etmeleri gerekebilir.Klopp, kalış süresini iki yıl daha uzatmış olabilir, ancak 2026’ya kadar Anfield’da kalacağını gösteren dört yıllık yeni bir sözleşme imzaladı. Klopp’un duyuru videosunda, karısı Ulla’nın büyük bir rol oynadığını itiraf etti.
Jurgen Klopp olayın perde arkasını şöyle ifade etti “Açıklanacak bir şey var. Geçen seferki gibi kimisi beğenecek, kimisi de pek sevmeyecek. İki yıl daha kalacağım. Sadece ben değil! Hayır. Bütün antrenörlerim de en fazla hangisi? önemli aslında.’Niye ya?’ Şimdi soru şu, çünkü Ulla kalmak istiyor! İyi bir koca olarak, karın kalmak istediğinde ne yapıyorsun? Kalıyorsun. Tek sebep bu değil ama önemli sebeplerden biri. Biliyorsunuz, kulübümüzü seviyorum ve futbolda olmak için en iyi yerdir. Kendimi gerçekten çok şanslı hissediyorum. Şimdi ne var? Altı buçuk yıl önce FSG, bir Alman adamı getirmenin iyi bir fikir olacağını düşündü ve işte buradayız. İki yıl daha kalacağız. Şu andan itibaren dört yıl oluyor. Vay be futbolda çok uzun bir süre. Umarım hep birlikte güzel vakit geçiririz. Hayatımda imzaladığım en önemli kontrat Ulla ile olan kontrat.
“Ve bu yüzden tekrar başladı çünkü mutfak masasına oturduk ve Ulla ‘2024’te ayrıldığımızı göremiyorum’ dedi.
Ne dedim?’. Her şey böyle başladı ve o başladığında ‘bir düşünelim’ diye düşündüm.
“Düşündüğümde, gerçekten önemli bir görüşme daha yapmam gerektiği açıktı, bu Pep Lijnders ile olan. Çünkü muhtemelen bunun ana nedeni o.
“Ve bağlantımız futbolun ötesinde. ‘Evet, varım’ dediğinde her türlü konuşmaya açık olduğumuz açıktı. İşte bu yüzden şimdi burada oturuyorum.” (Rıdvan Ertuğ- Londra)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here