Milli güreşçi Yasemin Adar’ın kendisini taciz eden birini dövdüğü ve bunu sosyal medyadan paylaştığı iddiası ortalığı karıştırdı. Bu iddianın gündem olması üzerine milli sporcu açıklama yaparak o tweet’i atanın kendisi olmadığını açıkladı.

Milli Güreşçi ve eski gülle atıcısı Yasemin Adar’ın adını taşıyan sosyal medya hesabından kendisine sarkıntılık eden bir adama yumruk attığı tweet’i atıldı. Adar olaya ilişkin olarak “Adamın biri sarkıntılık yaptı bende yumruğu çaktım ağzına hastanelik olmuş şikayetçi olmuş sorun değil o yumruğu tüm kadınlar adına attım” mesajını paylaştı.

NURGÜL YEŞİLÇAY’DAN DESTEK GELDİ

Adar’ın bu hareketiyle ilgili olarak yapılan haberi gören oyuncu Nurgül Yeşilçay sosyal medya hesabından böyle bir davranışta bulunan hemcinsine destek mesajı verdi. Nurgül Yeşilçay milli güreşçiye ‘Eline sağlık bacım’ sözleriyle destek verdi.

YASEMİN ADAR AÇIKLAMA YAPTI
Çıkan haberler üzerine Yasemin Adar, açıklamada yaparak iddiaların asılsız olduğunu söyledi. Söz konusu tweet’in atıldığı hesabın kendisine ait olmadığını belirten Yasemin, “Birçok kişi beni bu yüzden aradı. Ayrıca böyle de bir olay yaşamadım. Tabii ki kadına karşı şiddete ve hakarete karşıyız, yapılmaması gerekiyor ama bu hesap bana ait değil. Şikayetçi olacağım. İnsanlar sürekli arıyor, antrenmanımı bile bu yüzden aksattım” diye konuştu.
TWITTER HESABIM YOK
Şampiyon güreşçi Yasemin Adar, Instagram hesabından, “Böyle bir Twitter hesabım yoktur. Yalan yanlış şeyler paylaşıp, insanları kandırıp, gündem yaratmak isteyen sahte hesaptır. Lütfen yalanlarına ortak olmayalım.” şeklinde paylaşımda bulundu.

Fransa’nın başkenti Paris’te düzenlenen Dünya Güreş Şampiyonası’nda kadınlar 75 kiloda mücadele eden milli sporcu Yasemin Adar, finalde Belaruslu Vasilisa Marzaliuk’u 5-4 yenerek, Türkiye’nin kadınlardaki ilk dünya şampiyonluğunu elde etmişti.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here