2026 KIŞ OLİMPİYATLARINI HEDEFLEYEN; TÜRKİYE KAYAK FEDERASYONU’NU BAŞKANI EROL YARAR’DAN, KAYAK CAMİASINA ÖNEMLİ BİR HİZMET MÜJDESİ…

Türkiye’de ilk kez en son teknoloji makineler ile donatılmış; TKF Kayak Bakım Merkezi’nin, Erzurum’da kurulumu ve 2016 yılı sezon açılışında faaliyete başlaması için dünyanın en iyi iki firmasından birisi olan; WINTERSTEIGER ile TKF arasında imza töreni, 12 Ekim 2015 Pazartesi günü, İstanbul’da gerçekleştirildi.

Erol Yarar - Norbert Meier

Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı Erol Yarar, Kayak Branş Başkanları ile birlikte, dünyada en son teknolojik uygulamaları kullanan, gelişmiş federasyonların yöneticileri ile görüşerek detaylı bilgi aldıktan ve inceleme gezileri sonucunda; başarıların en önemli temel taşlarından bir tanesinin sporun yüksek teknoloji ile bütünleşmesi olduğunun anlaşıldığını belirtti. Yarar sözlerine şu şekilde devam etti; “ Türkiye Kayak Federasyonuna bağlı tüm branşları kapsayacak olan kayak bakım merkezi, milli takımlarımızın gelişmesine katkısının yanı sıra kayak bakımı konusunda uzmanların yetiştirileceği bir merkez olacaktır. İnceleme gezilerimiz, bir yıl içinde geliştirilmiş olan kuvvetli ve iyi ikili ilişkiler sonucunda oldukça detaylı ve verimli geçti. Avusturya Kayak Milli Takımı’nın Bramberg’de bulunan özel bakım merkezini, özel izin ile ziyaret ettik. Uzmanlar makine ve uygulamalar hakkında çok detaylı bilgi verdiler. Çağımızda, sporcunun iyi olmasının gerektiği kadar kullanmakta olduğu ekipman büyük önem arzetmektedir. İncelemelerimiz sonucunda, dünyada en gelişmiş teknolojiye sahip Avusturya firması Wintersteiger ile görüşmelerimiz müspet neticelenmiş ve şu anda varolan en yüksek teknolojiye sahip makinelerden oluşan hem alp hem kuzey disiplin kayağına hizmet verecek olan bakım merkezimizin kurulumu ile ilgili anlaşılmıştır. Kayak camiamıza, bu yeni hizmet müjdesini vermekten gurur duyuyorum. Kötü yapılmış kayak bakımı kayakçılarımızı kayak sporundan soğutmakta, milli takımlarımızın başarılarını desteklememekte ve hep yurtdışından uzmanlara bağımlı kalınmakta idi. Modern ve yüksek teknolojinin kullanılacağı kayak bakım merkezimizin, camiamıza hayırlı olmasını ve milli takımlarımızın başarılarını arttırmasını temenni ediyorum.”

WINTERSTEIGER Bölge Direktörü Norbert Meier ; “ WINTERSTEIGER firması 1953 yılında kurulmuştur. 62 yıllık tecrübesi, 21 ülkede ki faaliyetleri, 900 çalışanı ve 135 milyon cirosu ile sektörün en önde gelen lider firmasıdır. Dünyada ki tüm başarılı ve gelişmiş federasyonları ile aynı teknolojiyi kullanarak, kayak sporunun gelişmesine gerçek anlamda ve bilinçli bir şekilde önem veren Türkiye Kayak Federasyonu Başkanı ve Yöneticilerini tebrik ediyorum. Türkiye’de 2016 sezon başında faaliyete geçecek olan; TKF Kayak Merkezi , bugün Avusturya, İsviçre, İtalya, Fransa, ABD vb başarılı ülkelerin sahip olduğu teknolojiye sahiptir.Türk Kayak Milli Takımlarının başarılarına bu vesile ile katkıda bulunacağımız için gururluyuz” dedi. (bülten)

Önceki İçerikGalatasaraylı yöneticiden itiraf: Borç Muslera’yı satarak kapanmaz. Risk büyük ama çözeceğiz!
Sonraki İçerikA Spor’un kadın spikeri Ceyla Büyükuzun: Sporla ilgim yoktu, Tuğrul Yenidoğan sayesinde spora geçtim…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz