TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencilerine Fair Play’i anlatmak üzene davet edildi. Yılmaz, öğrencilere, kendisine EFPM’den ödül kazandıran ‘Sporda ve Yaşamda Fair Play’ kitabını imzaladı.

İZMİT (TSA)- EFPM (Avrupa Fair Play Birliği) denetleme Kurulu Üyesi ve TMOK Fair Play Komisyonu Başkan Yardımcısı Remzi Yılmaz, Kocaeli Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi’e; Beden Eğitimi ve Spor Bölümü Karakter ve Değer Eğitimi Dersi kapsamında düzenlenen “SPORDA VE YAŞAMDA FAİR PLAY” konulu seminer vermek üzere davet edildi.

ÖNCE TMOK FAİR PLAY KOMİSYONU TANITIMI

Beden Eğitimi ve Spor Bölümü 3. Sınıf öğrencileri Kadri Enes Güngören ve Berk Özer’in organize ettiği Sporda ve Yaşamda Fair Play Seminerinin ilk bölümünde, öğrencilere TMOK Fair Play Komisyonu’nun yapısı, işleyişi ve çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Komisyonun organize ettiği Türkiye Fair Play Ödülleri, Fair Play Fotoğraf Yarışması, Fair Play Karikatür Yarışması ve Üniversiteler Fair Play Kervanı hakkında bilgi veren Yılmaz, Komisyon üyelerini tek tek tanıtarak, bu isimlerin Türkiye, Dünya ve Avrupa Fair Playindeki misyonlarını da izleyicilere aktardı.

FAİR PLAY NEDİR, NASIL YAŞANIR?

Öğrencilerin Fair Play hakkındaki düşüncelerinin alındığı 2. bölümde, sporda ve yaşamda kendiliğinden gelişen, yaşanmış ve toplumu etkileyen davranışlardan örnekler video ve fotoğraflar eşliğinde öğrencilere anlatıldı. Seminer, Videoları ilgiyle izleyen Beden Eğitimi ve Spor Bölümü öğrencilerinin, toplu olarak Fair Play andı içmelerinin ardından son buldu.

‘SPORDA VE YAŞAMDA FAİR PLAY’ KİTABINI İMZALADI

Etkinlik çerçevesinde öğrencilere ayrıca Fair Play Kervanı’nda ziyaret edilen üniversitelerde öğrencilere dağıtılan Fair Play içerikli broşür ve yayınlardan dağıtıldı. Programın sonunda seminere katılan öğrenciler, kendilerine dağıtılan 2018 yılında basılan Sporda ve Yaşamda Fair Play kitabını, Remzi Yılmaz’a imzalattılar. Remzi Yılmaz tarafından yazılan ve Fair Play Komisyonu’nun faaliyetlerini anlatan, Fair Play ödüllerini kazanan isimlerin ve öykülerinin yer aldığı kitap, Mardinli İş insanı Mehmet Samsa’nın sponsorluğunda 2018 yılında basılmıştı. Nirvana Yayıncılık tarafından baskıya hazırlanan kitap, basıldığı yıl Avrupa Fair Play Birliği EFPM tarafından ödüllendirilmişti.

Önceki İçerikManchester City – Liverpool arasında düzenlenecek Premiere League ve FA Cup derbileri Tivibu’da
Sonraki İçerikMalatya’nın ilçe takımı futbol ve voleybolda yükselişini sürdürüyor. Arapgirspor 38 yaşında…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz