2012-2014 yılları arasında Trabzonspor forması giyen Marc Janko’dan Türk futbolunu yerden yere vuran sözler geldi. Ülkesinde 90 Dakika isimli dergiye konuşan Janko, bordo mavili kulüpteki ilk günlerine ait ilginç paylaşımlar yaptı:
“Trabzonspor beni kesinlikle istiyordu. Herhangi bir pazarlık payı bile bırakmadan ne istiyorsam kabul ettiler. Sonra Türkiye’ye özel jetle gittim. Teknik direktör Şenol Güneş’le ilk konuşmam ise şaka gibiydi. Bana, ‘sen kimsin?’ dedi. Sonra da ‘hangi pozisyonda oynuyorsun?’ diye sordu. Şaka yapıyor sandım. Fakat ciddiymiş. Başkanının 3 milyon euro ödediği bir adam hakkında teknik direktörün herhangi bir fikri yoktu. Zaten bu ilk yaşananlar sonraki iki yılda yaşayacaklarımın göstergesi gibiydi.”

KÜME DÜŞ AMA FENERBAHÇE’YE YENİLME…
Avusturyalı golcü sözlerini, “F.Bahçe maçı camia için en önemli maçtı. İsterse takım küme düşsün kimsenin umrunda değil, yeter ki F.Bahçe maçı kazanılsın. O maçı 3-0 kaybettik. Defansın büyük hataları sonucunda. Fakat fatura bana kesildi. Sonra da sanki bana adam öldürmüşüm gibi davranılmaya başladı” diyerek bitirdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here