TEKVANDO FEDERASYONU BASKANI METIN SAHIN, CIN'DE YAPILACAK DUNYA SAMPIYONASI ONCESI BASIN TOPLANTISI DUZENLEDI. TOPLANTIYA GENCLIK VE SPOR GENEL MUDURU MEHMET ATALAY DA KATILDI. (ANADOLU AJANSI - BUGRA CEYLAN) (20070509)

MEHMET ATALAY’IN İSMİ SPOR SALONUNA VERİLDİ

 

Efsane Gençlik ve Spor Genel Müdürü Bahçelievler Belediyesi tarafından onore ediliyor.

Trabzon’un yetiştirdiği en başarılı bürokratlardan olan Mehmet Atalay’ın ismi İstanbul’da bir spor salonuna veriliyor. İstanbul’un önemli ilçelerinden biri olan Bahçelievler Belediyesi tarafından yaptırılan spor salonuna “Değerleri yaşarken onore etmek” ilkesinden hareketle Gençlik ve Spor eski Genel Müdürü Mehmet Atalay’ın ismini verildi. Bahçelievler’in AK Partili Belediye Başkanı Osman Develioğlu, 14 Mart Perşembe saat 11.00’de yapılacak olan açılışa, tüm Bahçelievler halkını ve Trabzonluları davet etti.

Bahçelievler Belediyesi’nin, Atalay’ın ismini bir spor salonuna vermesi takdirle karşılandı.

 

MEHMET ATALAY KİMDİR?

1965 yılında Trabzon’un Of ilçesinde doğdu. İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Mezunudur.

Meslek hayatına Trabzon Karadeniz Gazetesinde başlayan Atalay, Son Havadis, Tercüman ve Milli Gazetede gazeteci-yazarlık yaptı. 1994 yılında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor Etkinlikleri Genel Müdürlüğü görevine başlayan Atalay bu görevi 2000 yılına kadar sürdürdü. Genel Müdürlük görevinin yanı sıra Atalay, Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın spor danışmanlığı görevini yürüttü. 2000 yılında Yeni Şafak Gazetesi Genel Müdürlüğü görevini üstlenen Atalay, 2003 yılında başladığı Başbakan Başmüşavirliği’nin ardından, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü’ne atandı.

Bu görevinde, Türkiye’nin organize ettiği Üniversite Oyunları’ndan, Gençlik Olimpiyatları’na, Akdeniz Oyunları’na Şampiyonlar Ligi finaline, Formula 1’den, MGP’ye, Dünya Basketbol Şampiyonası, Yüzme, Atletizm, Tenis şampiyonalarına kadar yapılmaz denilen organizasyonları gerçekleştiren Genel Müdür oldu.

Atalay, Gençlik ve Spor Genel Müdürü olarak Merkez Danışma Kurulu Başkanlığı, İstanbul Olimpiyat Hazırlık ve Düzenleme Kurulu As Başkanlığı, Üniversiade Hazırlık Düzenleme Kurulu üyeliği, TMOK Yönetim Kurulu üyeliği ve Olimpiyat İcra Kurulu Başkanlığı ile Türkiye Paralimpik Yönetim Kurulu üyeliği görevlerini yürüttü.

Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay, 6 yıl süren bu görevinden 28 Kasım 2009 tarihinde istifa etti.

Atalay, Başbakan Erdoğan’ın Başdanışmanlığını yaptı ve Uluslararası Organizasyonlar Başkoordinatörlüğü’ne getirildi.

2010-2015 yılları arasında Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü yaptı.

Çeşitli medya kuruluşu ve organizasyonları tarafından defalarca “Yılın Spor adamı” ve “Yılın Bürokratı” seçildi.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here