D Smart Spor Yayınları Koordinatörü Aybars Hünalp, TFF’nin kurullarının medyaya tanıtıldığı basın toplantısında yaşananları, perde arkası diyalogları FutbolMedya için kaleme aldı:

BÜYÜKEKŞİ: ”REZERV LİG KESİN OYNANACAK”

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi’nin kurullarını tanıttığı toplantıyı Riva’da yerinde izledim. Başkanla daha önce de D Smart’ta Emre Bol’a konuk olduğu programda sohbet etme imkanım olmuştu. İyi niyetinden hiç kuşkum yok. Her ne kadar kurullarına aldığı insanlar Türk Futbolunun içinden çıkmamış gibi dursa da Büyükekşi’nin kıvrak zekasıyla sorunları çözebileceği kanısındayım.

Büyükekşi toplantı bitiminde yaptığımız ayak üzeri sohbette ise bazı kulüpler istemese de Rezerv Lig’in hayata geçeceğini söyledi ve yayın hakları için anlaşmak üzere olduğunu söyledi. “Bu yayıncı da Digitürk mü?” sorusuna “hayır” dedi. Digitürk’ün Türkiye Süper Ligi özetlerini 105  ülkeye satacağını söyledi. Buradan elde edilecek gelir kulüplere dağıtılmak üzere TFF’ye mi verilecek Digitürk’ün mü olacak onu belirtmedi.

Mehmet Büyükekşi spor basınıyla olan ilişkileri geliştirmek için de bir ajans ile anlaşmak üzere olduklarının altını çizdi.

Tüm enerjisini federasyona verdiği belli olan Mehmet Büyükekşi’ye yeni görevinde bir kez daha başarı dilerken kullandığı sözcüklerden Türkiye’nin en modern kuruluşlarından olan THY’deki  görevi sırasında oldukça etkilendiğini anlamak mümkün. Büyükekşi futboldaki bazı olayları tasvir ederken de THY’den pilot örnekleri verdi. Umarız TFF de THY gibi başarılı bir kurum haline gelir.

Önceki İçerikLaLiga 5 sezon boyunca Saran Media Group’ta
Sonraki İçerikKonferans Ligi’nde Konyaspor kazandı, Başakşehir berabere kaldı

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz