Melih Gümüşbıçak, Fenerbahçe- Galatasaray maçını Karar gazetesi için yazdı:

 

İki farklı devre iki aynı sonuç

Kadıköy’de dün akşam çok farklı iki devre oynandı. İlk devrede her iki takım da sanki sahaya kaybetmemek için çıkmıştı. Pozisyon sayısı az, kalecilere çok fazla iş düşmeyen, seyircileri de çok fazla memnun etmeyen bir 45 dakika oynandı. ilk yarıdaki futbolla iki takım da kaybetmezdi. İkinci devreyle birlikte yavaş yavaş hamleler gelmeye başladı. Bu devrede de kazanabilirdi.

Donk’un zorunlu olarak Fernando’nun sakatlığı sebebiyle oyuna girmesinin hemen ardından Mehmet Ekici’nin yerine Alper, Fenerbahçe takımında Aykut Kocaman’ın hamlesi olarak oyuna dahil edildi. Fenerbahçe hücumda biraz daha hareketlilik kazandı. Ardından da Fernandao’nun Dirar’ın yerine oyuna girmesiyle çift santrafor oynamaya başladı Fenerbahçe. Ancak Kocaman’ın bu çift santrfor düşüncesi Fatih Terim’in Tolga hamlesini görünceye kadardı, hemen Soldado’yu çıkarıp Valbuena’yı sahaya sürdü. İşte bütün bu hamleler olurken oyunda hem tempo hem de pozisyon ilk yarıya nazaran çok artmıştı. Eğer ikinci yarıdaki gibi bir oyun olacak ve maç 0-0 golsüz bitecekse herhalde herkes bu oyundan oldukça memnun olurdu.


Sonuçta iki takım da belki kazanamadı ama Galatasaray Kadıköy’den istediği bir puanla dönmüş oldu. Bu bir puanın sezon sonunda kimin işine daha çok yarayacağını anlayacağız ama görünen o ki bugün oynanacak Başakşehir- Beşiktaş maçı öncesinde bu iki takıma şimdilik teoride daha fazla yaramış gibi görünüyor.
Bol pozisyonlu ve keyifle ikinci yarıda eğer gol çıkmadıysa bunun tek sebebi herhalde iki takımın da son derece başarılı oynayan kalecileriydi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here