Mesut Özil’in Arsenal’le yollarını ayırma sürecine girmesi İngiliz basınında geniş yer buluyor. İngiltere’de yaşayan bağımsız gazeteci Rıdvan Ertuğ, Ada basınındaki haberleri Futbolmedya için derledi:

***METRO GAZETESİ – Mesut Özil’in kulüpteki geleceği “önümüzdeki birkaç gün içinde” çözülecek.

——————

London Evening Standard  Gazetesi ;

***ÖZİL GELECEĞİ “GELECEK BİRKAÇ GÜNDE” KARAR VERİLECEK DİYOR
London Evening Standard  Gazetesi Simon Collings imzası ile verdiği detaylı haberinde ARSENAL yöneticisi Mikel Arteta, Mesut Özil’in geleceğinin “önümüzdeki birkaç gün içinde” çözülmesini beklediğini söyledi.
Özil, Arsenal’deki haftalık  £350.000 sözleşmesinin son altı ayında ve diğer kulüplerle konuşmakta özgür.

Türk kulübü Fenerbahçe ve MLS tarafı DC United, bu sezon Arsenal kadrosuna dahil olmayan ve Mart ayından bu yana  maç oynamayan 32 yaşındaki Alman futbolcuya ilgi gösteren takımlar arasında yer alıyor.
Özil’in menajeri Erkut Söğüt dün, oyuncunun önceliğinin Arsenal’de kalmak olduğunu ancak bu ay Emirates Stadyumu’ndan ayrılmaya karar verebileceğini söyledi.

————-

***Mirror Gazetesi haberine göre Arsenal ve Fenerbahçe hocası Özil transferinde aynı tonda konuştu
Gunners – Topçular, transfer için bir anlaşma tüm tarafları tatmin ederse, bu ay 32 yaşındaki oyuncu Özil için çıkış vermeye can atıyor.
Arsenal şu ​​anda Özil’e haftada 350 bin sterlin ödemeye devam ediyor ve maaşını  kesmeye hevesli gözüküyor.
Perşembe günü Mikel Arteta, önümüzdeki günlerde bir karar beklediğini doğruladı ve kısa süre önce kulüpten uzaklaştırılan Özil için acil çıkış olasılığını gündeme getirdi.

Arteta, “Bu ay bir şey netleşirse, bunun nedeni her iki taraf, Mesut ve kulüp için iyi olmasıdır.” dedi.
“Durum böyleyse biz ilerleyeceğiz, böyle değilse buradan devam edeceğiz. Önümüzdeki birkaç gün içinde ne olacağına karar vereceğiz.”

Fenerbahçe patronu Erol Bulut’a, tarafının Süper Lig’de Alanyaspor’u yenmesinin ardından Perşembe gecesi Özil için olası bir transfer soruldu.
Ve Türk teknik adam Bulut  Arteta ile benzer çizgide bir duruş sergiledi.
Bulut, Bein Sports tarafından sorulduğunda “Mesut Özil’in durumu önümüzdeki günlerde netleşecek” dedi. “Mesut’un adı çok yaygındır.”O gelmeden yorum yapmam mümkün değil.”
Her iki tarafa göre, Mesut Özil için son görünmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here