Mikel Arteta, Mesut Özil’in Arsenal’de başardıklarının “tartışılmaz” olduğunu ve bu ay kulüp için hiç oynamadan ayrılsa bile bu gerçeğin zarar görmeyeceğini söylüyor.

Özil,Mart ayından bu yana Arsenal forması giyemedi ve bu sezon kulübün Avrupa Ligi ve Premier Lig kadrolarından çıkarıldı.

Haftada £350.000 Pound’luk sözleşmesinin son altı ayını dolduran Alman, yarın ki Newcastle ile oynanacak FA Cup / İngiltere Federasyon kupa maçında karşılaşmasında oynamaya uygun, ancak transfer sırasında olasılığı çok düşük.

MLS tarafı DC United ve Türk kulübü Fenerbahçe, şu anki transfer döneminde 32 yaşındaki oyuncu ile imza atma ihtimaline açık Özil ile anlaşma yapmakla ilgileniyorlar. Arteta, 2013’te Real Madrid’den 42,5 milyon Pound’a katıldığından beri üç FA Kupası kazanıldığını ve Özil’in 250’den fazla maça çıktığını belirterek , “Mesut’un futbol kulübünde yaptıkları tartışılmaz ve kalacaktır, ve lekelenmeyeceğini düşünüyorum”diyerek sözlerini şöyle tamamladı “İki maç daha oynaması, 10 maç daha oynayıp oynamaması önemli değil. Sanırım yaptıkları kayıtlar da, kulübe tarihi katkısı orada, sanırım kimse bunu tartışamaz. “

Arsenal bu ay Özil’i devrederse, kadroyu ve maaş faturasını kısmak isteyen kulüp için büyük bir destek olacak. (Rıdvan Ertuğ- Londra)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here