İtalya’yı 89-87’lik skorla mağlup ederek hem bu ülke karşısında 58 yıl sonra kazanan hem de Avrupa Şampiyonası’na galibiyetle başlayan A Milli Takımımızda karşılaşmanın ardından oyuncuların görüşleri şu şekildeydi:

Sinan Güler:
“Turnuvanın sadece ilk maçını oynadık. Her gün daha iyi oynamak zorundayız. Bu karşılaşmada maç sonunu akıllı oynadık. Şans da yanımızdaydı. Buradaki desteğin her geçen gün artacağını umuyorum”

Ali Muhammed:
“Mükemmel bir galibiyet aldık. Takım olarak birlikte kaldık ve harika bir maç kazandık. Yapmamız gerekeni yaptık.”

Ersan İlyasova:
“Biz takım oyunu oynuyoruz ve birlikte iyi oynadık. Bu galibiyet için çok çalıştık. Herkes maçı kazanmak istiyordu. Ancak daha ilk maçımızı oynadık. Aynı şekilde devam etmek istiyoruz. 2005’ten bu yana milli takımda oynuyorum. Genç ve mücadeleci bir takım. Bu nedenle turnuvada iyi şeyler yapabiliriz.”

Furkan Aldemir:
“Tüm maçlarımız sert geçecek. Bu nedenle savaşarak maçları kazanacağız. Savaştığımız takdirde her maçı kazanabiliriz.”

Semih Erden:
“İyi oynamam takımla beraber olan bir şey. Bireysel anlamda değil, takım anlamında buradayız. Çok iyi bir hazırlık dönemi geçirdik. Hazırlık maçlarında da gerek savunmada gerek hücumda elimizden gelenin en iyisini yaptık. Maça sadece galibiyet parolasıyla çıktık. Antrenörümüzün dediğini yaptık ve maçta bize geldi. Bu ilk karşılaşmamız ve daha çok maçımız var.”

Melih Mahmutoğlu:
“Kendimi sıcak tutmaya çalışıyorum. Hazırlık maçlarındaki gibi oynayamadım ama kendimi hep iyi durumda tutacağım. İyi başladık bu yönde devam etmek istiyoruz.”

Göksenin Köksal:
“İtalya’yı yıllardır yenemiyoruz. Bireysel olarak iyi oyunculara sahipler. Ancak biz iyi maça başladık. Takım olarak da tüm herkes çok iyi kakı verdi.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here