18 yıl aradan sonra Süper Lig’e dönen İzmir temsilcisi Altay’ın Başkanı Özgür Ekmekçioğlu, D Smart’ta yayınlanan Bol’ca Futbol programında Emre Bol’un sorularını yanıtladı.

SORU: LİGİN BİTMESİNE ÇOK AZ BİR SÜRE KALA MUSTAFA DENİZLİ’Yİ GETİRDİNİZ. NELER YAŞANDI?

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: Boluspor mağlubiyetinden sonra ilk iki şansını kaybettiğimizi anladık. Takımda oluşan negatif havayı tartışmasız bir isimle değiştirmek istedik. Mustafa Denizli’yi nasıl getireceğimizi bir süre düşündük. Basın yoluyla bir çağrıda bulunduk. Mustafa Denizli de böyle bir çağrı benim için emirdir dedi.

SORU: MUSTAFA DENİZLİ VE YENİ SEZON PLANLAMASI NASIL OLACAK?

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: Mustafa hoca devam etmek istediği sürece bu kulüp onun kulübü. Burası onun evi. Ona git diyemeyiz. Yeni yılın planlaması için o da çok sıkı çalışıyor. Biz de bütçe tarafında çalışıyoruz. Bu hafta tekrar biraraya gelip planımızı netleştireceğiz. Bütçe planlaması bizde oyuncu planlaması Mustafa Hoca’da.

SORU: TRANSFER PLANLAMANIZ NASIL OLACAK?

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU:  Biz yeni sezonda daha yıldız transferi değil dengeli bir takım kuracağız. Yetiştirici kimliğimizi ortaya çıkaran, oyuncu yetiştiren bir yapı istiyoruz. Takımı biraz gençleştirmek istiyoruz. Takımda yaşı benden büyük çok fazla oyuncu vardı. 

SORU: ALSANCAK STADI YENİ SEZONA YETİŞECEK Mİ?

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: Şu anki planlamada 30 Ekim tarihine yetişecek. 1-2 hafta oynama olabilir.

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: 5 sene içinde çok olay yaşadık. Toplamda 6-7 defa transfer yasağı kaldırdık. Borçları ve eski doayaları kapatmaya çalıştık. Bu sene bizde görev alan Yücel hoca ve Osman hocaya da teşekkür ediyorum. Final maçından önce Mustafa Hoca’ya “sonuç ne olursa olsun senin ile çalışmak benim için onur” dedim.

SORU: EĞER MUSTAFA DENİZLİ YENİ SEZONDA OLMAZSA ALTERNATİFİNİZ VAR MI? SÜPER LİG’DE HEDEFİNİZ NEDİR?

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: Biz 20 senelik hedef koyacağız dedik. İlk 7 sene Süper Lig’e çıkmak. İkinci 7 sene altyapı yatırımları Süper Lig’de kalıcı olmak. Üçüncü 7 senede de Avrupa’ya gitmek. Biz 5’inci senede Süper Lig’e çıktık. Şimdi başkanlık seçiminde yeni 7 senelik hedefimizi koyacağız. Yeni tesis kazanımları, altyapı yatırımları yapacağız. Avrupa’ya gitmenin öncelikle temelini hazırlayacağız. Ligde tutunmak bana cümle olarak doğru gelmiyor. Mustafa hoca’nın da böyle birşey ifade edeceğini düşünmüyorum. Biz iyi bir takım kurup hedefimizi üst sıralara koyacağız.

SORU: MUSTAFA DENİZLİ SPORTİF DİREKTÖR OLABİLİR Mİ?

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: Bu haftaki toplantıda belli olacak. Ama düşüncelerimiz arasında bu plan da var. Oyuncu konusunda Mustafa Denizli gerçekten çok sıkı hazırlık yapıyor. Hemen hemen 14-15 transfer yapacağız. Tecrübesi olan oyuncuları da tercih edeceğiz. 

SORU: YABANCI KONUSUNDA SIKINTI YAŞAYAN KULÜPLERİ DESTEKLEYECEK MİSİNİZ?

ÖZGÜR EKMEKÇİOĞLU: Ben de daha çok yerli oyuncu yetiştirilmesini istiyorum. Federasyon ile de görüşüp bunun planlamasının nasıl yapıldığını öğrenmek istiyorum. Aslında karar daha önce vardı bir ertleme olmuştu. Ama Federasyon da daha fazla hatırlatma yapmalıydı. Biz de şu anda transfer konusunda belirsizlik yaşıyoruz bir anda kısıtlama gelince. Bence esas mesele neyi planlıyoruz onu anlamak lazım.

Önceki İçerikTSYD’de başkanlık seçiminde Oğuz Tongsir’e rakip çıktı! Ahmet Çakır: Bütün sorun ve sıkıntıları yakından biliyorum
Sonraki İçerikÜmit Özat-Emre Belözoğlu kavgası yargıya taşınıyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz