NBA, FIBA ve Sırbistan Basketbol Federasyonu, 15-18 Ağustos tarihleri arasında Sırbistan’ın başkenti Belgrad’da düzenlenecek, 2018 Sınır Tanımayan Basketbol Avrupa Kampı’na (BWB) katılacak isimleri açıkladı. Bu yıl 17.’si düzenlenecek kamp, 25 Avrupa ülkesinden en iyi 17 yaş altı 63 erkek ve kız oyuncuya ev sahipliği yapacak. Kampa Türkiye’den Göksen Fitik, Tarık Sezgun ve Ömer Can İlyasoğlu katılacak.

NBA, FIBA ​​ve Sırbistan Basketbol Federasyonu, 2018 Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na (BWB) katılacak faal ve emekli NBA, WNBA, G-League, FIBA ​​oyuncuları ile antrenörlerinin tam listesini açıkladı. 17.’si düzenlenecek kamp 25 Avrupa ülkesinden gelen en iyi 17 yaş altı 63 erkek ve kız oyuncuya da ev sahipliği yapacak.

2018 Sınır Tanımayan Basketbol Kampı(BWB) daha önceden duyurulan Boban Marjanovic (L.A. Clippers, Sırbistan), Nik Vucevic (Orlando Magic, Karadağ) ve Nemanja Bjelica (Sacramento Kings, Sırbistan) gibi isimlerin yanında, Bogdan Bogdanovic (Sacramento Kings, Sırbistan); Gary Harris (Denver Nuggets, ABD); Nikola Jokic (Denver Nuggets, Sırbistan) ve Frank Kaminsky (Charlotte Hornets, ABD/Sırbistan) gibi isimlere ev sahipliği yapacak. WNBA oyuncuları Ana Dabovic (L.A. Sparks, Sırbistan) ve Sonja Petrovic (Phoenix Mercury, Sırbistan) de kampa katılacak.

Sacramento Kings’in Genel Menajeri Vlade Divac (Sırbistan), Radoslav “Rasho” Nesterovic (Slovenya), Bruno Sundov (Hırvatistan) ve Dragan Tarlac (Sırbistan), İtalya’nın Treviso kentinde düzenlenen 2001 BWB Avrupa kampında birlikte yer aldılar.

Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’nda(BWB) yer alan diğer eski oyuncular arasında Zarko Cabarkapa (Sırbistan/Karadağ), Predrag Drobnjak (Karadağ), Gordan Giricek (Hırvatistan), Bostjan “Boki” Nachbar (Slovenya), Zarko Paspalj (Sırbistan), Aleksandar “Sasa” Pavloviç (Karadağ), Dino Radja (Hırvatistan), Vladimir Radmanovic (Sırbistan), Kings Genel Menajer Yardımcısı Peja Stojakovic (Sırbistan); WNBA eski oyuncusu Ruth Riley (ABD) ve Beno Udrih (Slovenya) gibi önemli isimler bulunuyor.

İlk Sınır Tanımayan Basketbol Kampı(BWB) Temmuz 2001’de Avrupa’da gerçekleşti. Vlade Divac ve Toni Kukoc, Yugoslav milli takımdan eski takım arkadaşları ile birlikte, Bosna-Hersek, Hırvatistan, Eski Yugoslav Cumhuriyeti’nden 50 çocukla İtalya Treviso’da bir araya geldi.

2018 Sınır Tanımayan Basketbol Kampı (BWB), Belgrad’daki gençlerle NBA Cares topluluğuna yönelik çalışmaları da içerecek ve sağlık sorunlarına ilgili gençlere sağlık paketleri sunacak. 2002’den beri BWB’nin global ortağı olan Nike, kamp katılımcıları ve antrenörleri Nike kıyafet ve ayakkabılar ile donatacak.

Sınır Tanımayan Basketbol Kampı(BWB), 2001’den bu yana 130 ülkeden ve bölgeden 3,300’den fazla katılımcıya ulaştı. 55’in üzerinde eski kampçı, NBA takımları ile sözleşme imzalamıştır. Bir rekor 24 eski BWB kampçıları, Milos Teodosic (L.A. Clippers; Sırbistan; BWB Europe 2001) dahil olmak üzere 2017-18 sezonunda açılış gecesi kadrolarındaydı. 2017-2018 NBA sezonunda 24 eski kamp katılımcısı açılış gecesinde parkede yer alarak rekor kırmayı başardılar.

NBA ve FIBA, altı kıta 27 ülke ve 34 şehirde 55 Sınır Tanımayan Basketbol Kampı düzenledi. Dünya genelinde 260’ı aşkın faal ve emekli NBA, WNBA ve FIBA oyuncusu kampı desteklemek için kampa katılım sağladı.

Facebook, Twitter ve Instagram’da #BWBEurope hashtagini kullanarak Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’nı(BWB) takip edin.

2018 Avrupa Sınır Tanımayan Basketbol Kampı’na katılacak erkek ve kız oyuncuların tam listesi aşağıdadır:

Ülke

İsim

Soyisim

Türkiye

Göksen

Fitik

Türkiye

Omer Can

Ilyasoglu

Türkiye

Tarik

Sezgun

Belçika

Maxuella Marie

Lisowa

Hırvatistan

Nika

Muhl

Hırvatistan

Marta

Savić

Hırvatistan

Tonia

Bilić

Çek Cumhuriyeti

Kristýna

Holubcová

Çek Cumhuriyeti

Anna

Paťorková

Danimarka

Malene

Pedersen

Finlandiya

Awak

Kuier

Fransa

Kendra

Cherry

Almanya

Emily

Bessoir

Macaristan

Luca

Revesz

İtalya

Lucia Adele

Savatteri

Letonya

Laura

Meldere

Litvanya

Vestina

Keburytė

Polonya

Zuzanna

Kulińska

Rusya

Veronica

Pavliuchenko

Sırbistan

Nedezda

Nedeljkov

Sırbistan

Višnja

Stefanović

Slovenya

Ajda

Burgar

İspanya

Raquel

Carrera Quintana

İspanya

Helena

Pueyo

İsveç

Tova Kristina Mariana

Sabel

Ülke

İsim

Soyisim

Belçika

Haris

Bratanovic

Bosna Hersek

Karlo

Matkovic

Bosna Hersek

Tarik

Biberovic

Hırvatistan

Matej

Rudan

Çek Cumhuriyeti

David

Bohm

Finlandiya

Thomas

Exaucia

Fransa

Matthieu

Gauzin

Fransa

Maxime

Carene

Fransa

Tom

Digbeu

Gürcistan

Rati

Andronikashvili

Almanya

Jason

George

Almanya

Kay

Bruhnke

Birleşik Krallık

Kareem

Queeley

Birleşik Krallık

Mate

Okros

Yunanistan

Dimitrios

Klonaras

Yunanistan

Nikos

Rogkavopoulos

Yunanistan

Thomas

Zevgaras

Yunanistan /Nijerya

Alex

Antetokounmpo

İsrail

Deni

Avdija

İtalya

Edoardo

Buffo

Litvanya

Erikas

Jermolajevas

Litvanya

Marek

Blazevic

Litvanya

Modestas

Kancleris

Karadağ

Bojan

Tomasevic

Karadağ

Jovan

Kljajic

Karadağ

Stefan

Vlahovic

Hollanda

Jamie

Bergens

Hollanda

Keye

Van Der Vuurst

Sırbistan

Lazar

Zivanovic

Rusya

Pavel

Zakharov

Sırbistan

Aleksandar

Langovic

Sırbistan

Aleksej

Pokusevski

Sırbistan

Djordje

Pazin

Sırbistan

Nemanja

Popovic

Slovenya

Gregor

Glas

İspanya

Golden

Dike

İspanya

Jaime

Pradilla

İspanya

Santiago

Aldama

NBA Hakkında

NBA, dört profesyonel spor ligi; NBA Ulusal Basketbol Birliği, WNBA Kadınlar Ulusal Basketbol Birliği ve Mayıs 2018’de başlayacak NBA Gelişim Ligi ve NBA 2K Ligi’ni kapsayan global bir spor ve medya kuruluşudur. Lig, dünya genelindeki 215 ülke ve bölgede 50dilde maç ve program yayınlarıyla, 6 kıtada 100 ülkede 125.000’i aşkın mağazasıyla kendine uluslararası çapta yer edilmiştir. 2017-18 sezonu başlangıcı itibariyle NBA takımlarının kadrolarında yer alan 42 ülkeden 108 yabancı oyuncuyla NBA, lig tarihindeki en fazla yabancı oyuncu rekoruna ulaşmıştır. NBA’in Dijital platformları arasında NBA.com, NBA TV ve NBA App yer almaktadır. NBA, 1.4 milyarı aşkın beğeni ve takipçi ile tüm lig, takım ve oyuncu platformları arasında sosyal medya üzerinde dünya çapında en çok takip edilen spor ligi konumundadır. Lig, NBA Cares sayesinde, uluslararası alanda bilinen gençlik – hizmet kuruluşlarıyla çalışarak, eğitim, gençlik, aile gelişimi ve sağlık alanlarında önemli projelere imza atmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here