Anta tarafından geliştirilen ve dünya çapında bir akım haline gelen basketbol ayakkabıları Türkiye’de satışa sunuldu. NBA resmi sponsoru olan ve Klay Thompson, Kevin Garnett, Rajon Rondo gibi yıldızların tercih ettiği ayakkabıları üreten Anta’nın satışa sunduğu bu iki yeni model, ekstra sağlamlık ve esneklik ve denge özellikleri sunan teknolojilerle güçlendirildi.

Dünyanın en büyük spor markalarından Anta, profesyonel basketbolcuların tercih ettiği ayakkabı modellerinden ikisini Türkiye’de satışa sundu. NBA resmi sponsoru olan Anta’nın basketbol ayakkabılarını Klay Thompson, Kevin Garnett, Rajon Rondo gibi yıldızlar tercih ediyor.

Klay Thompson’nın Tercihi

Türkiye’deki mağazalarda satışa sunulan modellerden ilki, NBA’in yıldız oyuncularından Klay Thompson’nın adını taşıyan model, üç patentli teknolojiyle güçlendirildi. CONTROL 5WD teknolojisi, ayakkabının yere sağlam basmasını, parke zeminde kaymamasını sağlıyor. Bu da basketbolcuya saha içinde hareket kontrolü kazandırıyor. AUTO ARCH teknolojisi, dış taban çerçevesine yerleştirilen TPU sayesinde destek ve denge sunarken, maksimum bükülme özelliğiyle de ayak burkulmalarını en aza indiriyor. Ayakkabıların ekstra sağlamlık kazanması içinse yine Anta’ya tescilli A-WEARABLE RB teknolojisi kullanıldı. Bu teknoloji, polivinilden elde edilen kauçuk ile doğal kauçuğu birleştiriyor ve bu birleşimle ekstra uzun ömür ve sağlamlık kazandırılıyor.

Anta’nın Türk kullanıcıların beğenisine sunduğu ikinci model ANTA DYNAMIC PRO 1.0, tabanındaki yivli tasarım ve dış taban çerçevesindeki elmas biçimli matris, en son teknolojik verilerle geliştirildi. Yere çok sağlam basmayı mümkün kılan bu tasarımda malzeme olarak TPU (termoplastik poliüretan) kullanıldı. Bu da yivli tasarımın zemin tutuşunu maksimum düzeye çıkardı. Öte yandan, ayakkabının orta tabanında çift yoğunluklu materyaller kullanılarak, bir basketbolcunun çok ihtiyaç duyduğu sıçrama gücü artırılıp yastıklama etkisi de en üst düzeye getirildi.

Philadelphia 76ers v Sacramento KingsFiyat

Anta Klay Thompson Basketbol Ayakkabısı: 369,95 TL

ANTA DYNAMIC PRO 1.0: 329,95 TL

Spor ve Bilimi Buluşturan Marka

Anta, dünyadaki en büyük iki bilim laboratuvarlarından birine sahip. On binlerce kişinin çalıştığı AR-GE merkezinde her yıl binlerce ürünün patenti alınıyor. 1994 yılında kurulan şirket, 2007 yılında Hong Kong borsası üzerinden halka açıldı. 2014 itibariyle Anta’nın toplam piyasa değeri 3,87 milyar dolara ulaşmış bulunuyor. Bu büyüklükle Anta spor kategorisinde dünyanın en büyük markalarından biri oldu. Anta markasının çatısı altında Anta Sports, Anta Çocuk ve FILA olmak üzere 3 ana grup yer alıyor. Her sezon, 2 binden fazla yeni ayakkabı tasarımı çıkaran marka, tekstil ürünlerinde 3 bin, aksesuar ürünlerindeyse 1.500 tasarımı kendi bünyesinde tasarlayıp üretiyor.

1478864356_anta_klay_thompson___2www.antasports.com.tr

Anta ürünleri Türkiye’ye Neo Trend tarafından getiriliyor.

Neo Trend Hakkında

Neo Trend, 2015 yılında tekstil sektörünün deneyimli ismi Kazım Akbulut tarafından kurulmuştur. Endüstri mühendisi olan ve 1985’ten bu yana sektörde aktif olarak yer alan Akbulut, Avrupa’daki her ülkeye ve neredeyse tüm büyük markalara üretim yapan Akbulut Tekstil ile Türkiye’deki en büyük 500 şirket arasına girmiştir. INTERSPORT, Marks & Spencer, Reebok, Converse, Ted Baker, Roxy, Joop, Fat Face, White Stuff, Laura Ashley, Marina Yachting, Olsen, Ben Sherman, Jack Wills gibi markalara üretim yapan şirket, 2009’da Hummel markasını Türkiye’ye getirmiş ve 6 yıl içinde sağladığı başarı neticesinde Hummel Türkiye operasyonunun Hummel Global’e satışını gerçekleştirmiştir. 40 kişilik bir ekiple kurulan Neo Trend, dünyanın en büyük spor markalarından biri oldu. Çin merkezli Anta ve İtalyan dizayn spor giyim markası Freddy ile spor giyim sektöründeki deneyimini Türkiye pazarında sürdürmektedir.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here