Enes Kanter için kırmızı bülten çıkarıldı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ firarisi basketbolcu Enes Kanter hakkında terör örgütü üyeliği suçlaması kapsamında iade talepnamesi düzenledi.

FETÖ’cü Enes Kanter hakkında kırmızı bülten kararı çıkarıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı, FETÖ firarisi basketbolcu Enes Kanter hakkındaiade talepnamesi düzenledi ve kırmızı bülten çıkarılması için başvuru yaptı.

SAVCILIKTAN FLAŞ İKİ TALEP

İstanbul Cumhuriyet Savcısı Gökalp Kökçü tarafından hazırlanan iade talepname yazısında, FETÖ anlatıldı. Örgütün 15 Temmuz’da gerçekleştirilen ve 250 vatandaşımızın şehit edildiği kanlı darbe girişiminin sorumlusu olduğu kaydedildi. Enes Kanter’in sosyal medya hesabından Fethullah Gülen’e methiyeler dizdiğine yer verilen talepnamede, Kanter’in sosyal medyada Fethullah Gülen’i “Hocaefendi”diye andığı, örgütü de “hizmet” olarak nitelediği kaydedildi.

“SUİKASTTAN KORKUYORUM” DEMİŞTİ

Geçtiğimiz günlerde BBC’ye konuşan FETÖ’cü Enes Kanter, “(Cumhurbaşkanı) Erdoğan’a karşı yüksek sesle konuşuyorum. Bu nedenle kendimi güvende hissetmiyorum. Harry Potter’ı çok sevdiğim, Londra’ya gelip her yerini gezmeyi çok istediğim için bu çok üzücü ama bu riski göze alamam.” demişti

ENES KANTER KİMDİR?

20 Mayıs 1992’de İsviçre Zürih’te doğan ve A Milli takımda eski basketbolcu olan Fetullahçı playboy Enes Kanter, NBA takımlarından Oklahoma City Thunder’da forma giyiyor. 2.11 m boyundaki FETÖ’cü, basketbol hayatına Samanyolu Koleji’nde başladı. Fenerbahçe Ülker’de yetişen Kanter, sözleşme imzalamayıp, kolej’de Kentucky Üniversitesi’nde forma giyme kararı verdi. Kentucky Wildcats takımında bir süre oynadıktan sonra katıldığı 2011 NBA Seçmeleri sonrası dört sene Utah Jazz forması giydikten sonra 2015 yılında Oklahoma City Thunder takımına takas edildi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here