16 Nisan 1992’de İstanbul Abdi İpekçi’de Partizan ile kariyerinin ilk Euroleague zaferine ulaşan Obradovic, dün tam 23 yıl sonra Fenerbahçe Ülker’in başında dev bir zafere imza attı.

Tarih 16 Nisan 1992… Yer İstanbul… Abdi İpekçi Spor Salonu… Partizan, Philips Milano, Montigala Joventut ve Estudiantes Final Four’a gelmişlerdi. Yarı finalde Philips Milano’yu 82-75 yenen Partizan, finalde de Joventut’u 71-70 mağlup etti. Bu, Partizan’ın başındaki Zeljko Obradovic’in 8 Euroleague şampiyonluğunun ilkiydi.

O zaferden tam 23 yıl sonra yine İstanbul’da, başka bir kıtada olsa da Abdi İpekçi Spor Salonu’na sadece 28 kilometre mesafedeki Ülker Sports Arena’da yine Zeljko Obradovic damgası vurulan bir basketbol şöleni vardı. Fenerbahçe Ülker’in, Maccabi karşısındaki 82-67’lik zaferinde Kenan ve Semih ile maça başlayıp Maccabi’yi sürklase eden, rakibin en önemli kozlarından Schortsanitis’i sahadan silip 10 dakikanın altında süre almasına yol açan basketbol dehası Fenerbahçe Ülker Başantrenörü Zeljko Obradovic idi.

Partizan’la 23 yıl önce 16 Nisan’da İstanbul’da Avrupa Ligi şampiyonluğunu kazandığının hatırlatılması üzerine de Obradovic, “Benim için çok önemli ve anlamlı bir gün. İlk başarım, kazandığım ilk kupamdı. Hiçbir zaman unutmayacağım. Bu akşam da hiçbir şeyi unutmayacağım, çünkü yolumuz devam ediyor. O günden tek farkı da 23 yaş yaşlanmış olduğum ve o dönemdeki fotoğraflarda da saçım siyahtı” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here