Pazar sabahı geçirdiği kalp krizi sonucu 69 yaşında hayatını kaybeden Onur Belge dün Kınalıada’da toprağa verildi. TSYD Genel Başkanı Oğuz Tongsir, eski TSYD başkanlarından Nezih Alkış, Attila Gökçe, Naci Arkan, çok sayıda spor yazarının, futbolculuk döneminden arkadaşları Mustafa Denizli ve Niko Kovi’nin, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da katıldığı cenaze namazına, neredeyse tüm Kınalıada halkı da iştirak etti.
İki bini aşkın kişi, kılınan cenaze namazı sonrası tepedeki müslüman mezarlığına yürürken, cenaze geçişi sırasında kiliseler de Onur Belge’yi son kez selamlamak için çanlarını çaldılar. Cenazeye çok sayıda hristiyan ve musevi vatandaşın katılması da dikkat çekti.
Belge ailesi defin sonrası sahildeki bir restoranda taziyeleri kabul ederken lokma da dağıtıldı.

FullSizeRender (3)

BAŞKOMİSER OSMAN’IN OĞLU
Kınalıada halkı tarafından çok sevilen Onur Belge, babası Başkomiser Osman Belge nedeniyle ayrıca saygı görüyordu. 1955’in 6-7 Eylül’de yaşanan ve azınlıkları hedef alan olaylarda adanın başkomiseri olan Osman Belge’nin yağmacıları ada iskelesinden tek başına geri döndürdüğü hatta “Ada’ya ayağını atanı vururum” diyerek Ada’da yaşayan azınlıkları koruduğu söyleniyor. Adalıların neredeyse tamamının kabristana kadar gelerek uğurladığı Onur Belge ne tesadüftür ki babasını ada tarihine geçiren tarihlerde son yolculuğuna çıktı. 6 Eylül’de vefat etti, 7 Eylül’de defnedildi.

FullSizeRender (2)

Önceki İçerikCoşkun Türk, Onur Belge’nin son yolculuğunu yazdı: Kınalıada mahşer yeri gibiydi…
Sonraki İçerikFenerbahçe’ye kötü sürpriz! Ermenistan- Danimarka maçında sakatlanan Kjaer 1 ay yok!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz