Balondan basket attılar

Denizli’de, bu yıl ilki düzenlenecek olan Pamukkale Spor Oyunları, başladı.

Pamukkale İlçe Belediyesi tarafından, Valilik, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ve Pamukkale Üniversitesi’nin de destekleriyle bu yıl ilki düzenlenen organizasyonun açılışına Denizli Valisi Hasan Karahan, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir, Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, Merkezefendi Belediye Başkanı Muhammet Subaşıoğlu, Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Milli Eğitim Müdürü Mahmut Oğuz, İl Sağlık Müdürü Dr. Şükrü Arpacı, Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili ile vatandaşlar ve sporcular katıldı.

Sunuculuğunu Merve Toy’un yaptığı panelde, milli karateci Serap Özçelik, genç oyuncu Cem Yiğit Üzümoğlu, eski milli basketbolcu Tutku Açık ve eski milli atlet Halil Akkaş da yer alırken, bir AVM’nin içindeki ‘Topuklu Ayakkabılar Yarışması’ büyük ilgi gördü.

Oyunların özellikle Cumhuriyet Bayramı ile birleştirilmesinin ayrı bir anlam kattığını belirten Pamukkale Belediye Başkanı Hüseyin Gürlesin, “Bayram coşkusunu bu etkinlikle yaşatmak istedik. Pamukkale’nin güzelliğini sporla bütünleştirerek ülke genelinde ve dünya genelinde tanıtım imkanı sağlayacağız. Asıl hedefimiz bu etkinliğimizi uluslar arası hale getirmek” dedi.

Organizasyonun ikinci günü ise çok farklı etkinliğe sahne oldu. Katılımcılar, 30 metre yüksekliğe çıkan 2 sıcak hava balonundan yerdeki potaya basket attı. Çok sayıda vatandaşın izlediği ve renkli görüntülerin ortaya çıktığı etkinlikte ayrıca boks turnuvaları da yapıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here