Lukas Podolski ve kulübü Arsenal’le her konuda anlaşan Galatasaray’a bir müjdeli haber de Arsene Wenger’den geldi.
İngiliz ekibinin Fransız teknik direktörü, Podolski’nin sarı-kırmızılı takıma satılmasına izin verdi. Wenger’in telefonla konuştuğu Podolski’ye “Eboue de senin gibi bizden Galatasaray’a gitmek istemişti ve ben de başarılı olacağını düşündüğüm için izin vermiştin. Sen de Türkiye’de başarılı olacaksın, buna eminim” dediği öğrenildi.
Arsenal’in patronu Wenger 3 sezon birlikte çalıştığı Podolsk’yi “Çok yönlü bir golcü. Hücum hattının ortasında, forvet arkasında, ilerde ve her iki kanatta da oynayabiliyor. Gol atmada sıkıntısı olmadığı gibi forvette oynayan arkadaşının üzerindeki baskıyı da azaltıyor” ifadeleriyle tanımlıyor.
Arsenal ve Galatasaray, Podolski konusunda 2.5 milyon Euro bonservis bedelinde anlaşma sağladı. 2+1 yıllık sözleşmeye “Evet” diyen Alman milli yıldız ise bonuslarla birlikte her sezon 4 milyon Euro’ya yakın para kazanacak.
Yaklaşık 5 gündür Antalya Kemer’de ailesiyle birlikte tatilde olan yıldız futbolcunun buradan İstanbul’a geleceği ve imza atacağı öğrenildi. Sarı-kırmızılı kulüp, başkan Dursun Özbek’in de katılacağı özel bir törenle Lukas Podolski’ye Arena’da imzayı attıracak.
Bild gazetesi dün, Arsenal’in “evet” dediğini ve transferin bittiğini yazmıştı.

Bugün açıklanıyor
Lukas Podolski ve kulübü Arsenal’le her konuda anlaşan Galatasaray, bu transferi bugün KAP’a bildirip resmiyete dökecek. 3 yıllık sözleşmeye imza atacak olan Alman yıldızın bonuslarla birlikte 4 milyon Euro kazanması bekleniyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here