Türkoğlu aday oluyor

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Hidayet Türkoğlu, Basketbol Federasyonu seçimlerinde aday oluyor. Türkoğlu ilk olarak Aziz Yıldırım’la görüşerek Fenerbahçe’nin desteğini aldı.

Basketbol Federasyonu başkanlık seçimleri öncesi sürpriz bir gelişme yaşandı. Bir dönem TBF’de CEO’luk yapan ve Cumhurbaşkanı Başdanışmanı olmasının ardından bu görevinden ayrılan Hidayet Türkoğlu Basketbol Federasyonu başkan adayı olma yolunda ilk somut adımı attı.

Önceki gün yapılan 2017 İstanbul Final Four’unun imza töreninin ardından Fenerbahçe yöneticisi Ozan Balaban ve menajer Ömer Onan’la bir araya gelen Hidayet Türkoğlu, ikiliye Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’la görüşmek istediğini iletti. Yıldırım’ın randevu vermesi üzerine üçlü kulüp binasına giderek başkan ile bir araya geldi. Türkoğlu’nun bu görüşmede federasyon seçimlerinde aday olmayı düşündüğünü söylediği ve destek istediği, Aziz Yıldırım’ın da Fenerbahçe olarak kendisinin yanında olacağının sözünü verdiği öğrenildi.

hidayet-turkoglu-nda-mujde-2164366Hidayet Türkoğlu’nun birkaç gün içinde adaylığını resmen açıklayacağı belirtildi. Mevcut başkan Harun Erdenay da yeni dönem için çalışmalarını hızlandırdı. Kongrenin iki güçlü spor adamı arasında büyük bir çelişmeye sahne olması bekleniyor. (karar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here