Galatasaray’da futbolcu ve antrenör olarak yer alan ve şu anda Slovenya’nın Olimpija Ljubijana takımını çalıştıran Albert Riera önemli açıklamalar yaptı.

Futbolda şu an geçerlidir
Radyospor’da Özgür Sancar’ın canlı yayın konuğu olan Riera, “Olimpija’da bazen iyi bazen istediğimiz gibi gitmyen süreçler oluyor; ama ben her zaman hayata pozitif bakarım. Genel itibariyle Slovenya’da işler iyi gidiyor. İyi sonuçlar alıyoruz. Kaybettiğiniz zaman da dünya başınıza yıkılmış gibi davranmamalısınız. Son haftalarda kaybettiğimiz maçlar oldu. Futbolda şu an vardır. Şimdi ne yapacağınız çok önemli. Biz her maça ayrı önem veriyoruz. Sezon sonunda ne olacağını görceğiz” dedi. 

Galatasaray’ın maçlarını kaçırmam
Galatasaray’ın bütün maçlarını takip ettiğini belirten Riera, “Birlikte çalıştığım arkadaşlarımla kontağım devam ediyor. Galatasaray’ın elde ettiği galibiyet serisinden dolayı çok mutluyum. Galatasaray sadece sonuçlar açısından değil; oyun olarak da çok iyi seviyede, asıl memnun edici olan bu” şeklinde konuştu. 

Hem yıldızları var hem de takım oyunu oynuyor
Galatasaray’ın bireysel yeteneği üst düzeyde olan çok sayıda oyuncusu var. Ama önemli olan birlikte oynamak, kolektif oyunu oluşturmak. Beni kaygım, bireysel anlamda çok yetenekli oyunculara sahip olmasına rağmen Galatasaray bir takım oyunu oynayıp oynayamayacağı noktasındaydı. Ama görüyoruz ki Galatasaray takımın oyununu da başarıyor. Hem iyi oyunculara sahip olup hem de takım olabildiği için Galatasaray için sonuçlar iyi olacaktır” dedi.

Riera, “Mata, Icardi, Mertens çok iyi oyuncular. Gençlik dönemlerinde büyük gelişim gösterdiler. Onların tecrübesi takım içindeki olgunlaşan oyuncuları da geliştiriyor. Çok iyi bir kombinasyon yakaladılar. Galibiyet rekorunun gelmesi böyle açıklanabilir. Galatasaray gerçekten çok parlak bir sezon yapıyor” ifadelerini kullandı. 

Sevilla çok az favori; Fenerbahçe çok iyi oynuyor; ama Galatasaray mükemmel oynuyor 
Avrupa Ligi’ndeki Sevilla – Fenerbahçe eşlemesi için de konuşan Albert Riera, “Kağıt üzerinde bir diğerinden daha güçlü şeklinde bir değerlendirme yapılabilir, ama pratikte ne olacağını bilemezsiniz. Fenerbahçe bu sezo iyi gidiyor. Ama Galatasaray harika bir sezon yapıyor. Böyle devam ettiği sürece, Fenerbahçe’nin Galatasaray’ı geçebileceğini düşünmüyorum. Sevilla, sakatlıklar olmasa iki aynı ayarda takım çıkartacak güce sahipti. Yedekleri bile 11’de oynayabilecek nitelikte. Çok zor bir maç olacak. Sevilla çok zorlanacak, ama buna rağmen biraz daha favori olduğunu düşünüyorum. Fenerbahçe iyi bir sezon yapıyor; ama Galatasaray iyinin ötesinde; mükemmel bir sezon gerçekleştiriyor” dedi.

Önceki İçerikJesus’tan sürpriz çıkış: Hatayspor ve Gaziantep’in çekilmesi sistemi bozdu. Sezon sonunda ilk 4 takım arasında play-off oynanmalı
Sonraki İçerikİspanyol gazeteci Araccho: Sevilla, Fenerbahçe’yi değil, Almeira maçını öncelik kabul ediyor

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz