Fenerbahçe‘nin Rodrigues transferinde ilginç bir gelişme yaşandı. Fenerbahçe’ye bedelsiz kiralandığı şeklindeki açıklama Suudi Arabistan’ı karıştırmış ve Al İttihad Kulübü’ne yönelik soruşturma açılmıştı. Suudi Arabistan Futbol Federasyonu Hukuk Danışmanı Khaled Al-Quawaiz, bu transferin kamu fonlarının israf edilmesi olarak değerlendirilmesi gerektiğini söylemiş ve “Altı ay önce 10 milyon euro bonservisle alınan bir futbolcu nasıl bedelsiz olarak kiralanır?” diye sormuştu.

Spor Genel Otoritesi Başkanı Prens Abdülaziz bin Türki El Faysal da Al İttihad yönetiminden bu konuyla ilgili açıklama beklediğini ileten bir mektup yazdı. Al Faysal’ın mektubuna Rodrigues’in eski başkanı Anamar bin Abdullah Al-Haili’den cevap geldi.

Al Haili, Rodrigues’in sezonluk 2.5 milyon euro kiralama bedeliyle Fenerbahçe’ye verildiğini ve ücretin 2 sezon sonunda ‘Zorunlu satın alma opsiyonu’ olarak Fenerbahçe tarafından ödeneceğini bildirdi. Ayrıca oyuncunun sezonluk ücretinin yüzde 60’ının Al İttihad tarafından ödeneceği iddialarını da yalanlayan Al Haili, “Tüm ücreti F.Bahçe ödeyecek” dedi. (Akşam)

Bu arada Rodrigues’i 2 yıllığına bedelsiz aldığını açıklayan Fenerbahçe Kulübü, medyaya yansıyan Suudi Arabistan kaynaklı iddialarla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here