2022 Dünya Kupası Avrupa Elemelerinde 6-1’lik Hollanda yenilgisinin yankıları devam ediyor. Kamuoyu Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) A Milli Takım Teknik Direktörü Şenol Güneş ile yola devam edecek mi etmeyecek mi sorusunun cevabını bekliyor. Güneş, maç sonu yöneltilen istifa sorusunun verdiği cevap da ayır bir tartışma yarattı.

Seten Demirören, Hürriyet Orman dedi

Güneş, Beşiktaş’ın başındayken milli takımın başına geçmesi için kendisine yalvaranlar olduğunu söyledi. Bu sözler üzerine söz konusu dönemde Hürriyet’te yazarlık da yapan ve uzun süre Demirören medysında spor müdürlüğü yapan gazeteci İbrahim Seten, dün attığı tweet’te Güneş’e yalvaran kişinin eski TFF Başkanı Yıldırım Demirören olduğunu yazdı. Buna karşın Demiören’in sahibi olduğu Hürriyet gazetesi bugün attığı manşette, Güneş’e yalvaran kişinin eski Beşiktaş Başkanı Fikret Orman olduğunu iddia etti. Gazete, Orman’ın “Bizi Şenol Güneş’ten kurtarın” dediğini yazdı.

Ayrılmak istemediğimizi söyledim

Ajansspor’a konuşan Fikret Orman, iddiaları kabul etmedi. Eski Beşiktaş Başkanı bu iddia için “Külliyen yalan” dedi. Orman, “Bu iddiayı ortaya atanlar çıksın yüzüme de söylesin. Benim o dönem Anadolu Ajansı’na verdiğim röportajlar arşivlerde duruyor. O zaman ‘Şenol Güneş’ten memnunuz ve ayrılmayı istemiyoruz’ dedim. Kim ki gitmesi için TFF’ye yalvardığımı söylüyorsa, gelsin benimle yüzleşsin. Bu iddialar asılsız ve külliyen yalandır” dedi.

Beşiktaş’ı çalıştırırken Milli Takım’a geçmişti

Şenol Güneş, Beşiktaş’ı çalıştırırken, üç maçlığına A Milli Takım’ın başına geçmiş, sezon sonu sözleşmesi bittiğinde de A Milli Takım’ın resmi olarak teknik direktörü olmuştu. (Ajansspor)

Önceki İçerikUluslararası Giresun- Piraziz MTB Kupası Bisiklet Yarışı 10 Eylül’de koşulacak
Sonraki İçerikExxen’in Şampiyonlar Ligi yayınları netleşmeye başladı. Ünlü spikerlerin yanı sıra Saran Group’tan destek alınacak

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz