Snowboard sporcuları, karlı yamaçlarda snowboarding yerine Katar’ın kum tepelerinde kum sörfü yapmaya hazırlanıyor 

Katar Ulusal Turizm Konseyi (QNTC), seyahat kısıtlamaları nedeniyle yıllık kar tatillerini kaçıran kayakçılar ve snowboardcular için Q Explorer Tourism ortaklığında yeni bir alternatif sunuyor: çöldeki kum tepelerinin heyecanı. 

Premium tur şirketi, Eylül 2021’e kadar kum sporları deneyimlerinin fiyatlarında üçte bire varan indirim sunarak kayak ve snowboard hayranlarına yıllık adrenalin dozlarını alma fırsatı sağlıyor.

QNTC, 2021 yılı için, geçtiğimiz yıl kayak veya snowboarding tatillerine gidemeyenlere, sınırlar yeniden açıldığında konfor bölgelerinden çıkıp yeni bir şeyler denemeleri için ülkeyi ziyaret etmeye davet ediyor – hem de maliyetinin çok altında. İç Deniz olarak da bilinen Khor Al Adaid’in muhteşem kum tepeleri, bilindik kayak pistlerine büyüleyici bir alternatif sunuyor ve macera seven ziyaretçiler tarafından keşfedilmeyi bekliyor. Kayakçılar ve snowboardcular, ılık kış güneşinin yüzlerinde kayak gözlüğü izi bırakmaması için güneş kremlerini yanlarına almayı unutmamalı.

Q Explorer Tourism, üç farklı günübirlik tur paketi teklifinin yanı sıra ikişer ila dörder kişilik, bir ve iki gecelik konaklamalar da sunuyor. Kar sezonunu kaçıranlar, bu çok çeşitli turlar arasından seçim yaparak aksiyon dolu, unutulmaz bir turun tadını çıkarabilirler.  

Katar Ulusal Turizm Konseyi Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı Berthold Trenkel şunları söyledi: “Son 12 aydır yürürlükte olan seyahat kısıtlamaları birçok insan açısından zorlu bir durum yarattı ve macera severlerdenmacera ve yeni deneyimler için güçlü bir telafi edici talep var. Yamaçların heyecanını sevenleri bu yıl adrenalini çöldeki kum tepelerinde aramaya davet ediyoruz. “

“Katar, aktif tatilciler için cazip bir seçimdir ve çölde yapılabilecek aktiviteler, bu eşsiz destinasyonun sunduğu deneyimlerden sadece bazılarıni oluşturuyor.”

Bu sezon karda spor yapamayan kayakçılar ve snowboardcular ve güneşli kış tatillerinde yeni bir şeyler denemek isteyenler, www.visitqatar.qa adresini ziyaret edin veya www.q-explorer.com adresinden rezervasyon yaptırarak bir indirim kazanın. 

Katar’daki en iyi çöl maceraları ise şöyle:1. Kum sörfü 

Katar’ın İç Denizi Khor Al Adaid yakınlarındaki çölde kum sörfü yapmak, maceracıları konfor alanlarından çıkaracak olan büyüleyici bir deneyimdir. Heyecan verici bir deneyim arayanlar, ılık Arap esintisinde kumlardan aşağı kaymanın keyfini çıkarabilir.2. Dune bashing

Yeni ve dinamik bir deneyim arayan macera severler için, çölde quad bike ile kum tepelerini fethetmenin heyecanını yaşayın.3. Çöl Safarisi 

Katar, çöl safarisi için ideal bir konumdur ve ziyaretçilere Doha’dan bir saatten daha kısa bir mesafedeki 11.4372 kilometrelik çölü keşfetme şansı sunar. Ziyaretçiler, profesyonel bir 4WD sürücüsünün sürdüğü klimalı 4×4’lerle Katar çölünde süzülürken heyecan verici bir deneyim yaşayacaklar. Ağzının tadını bilen misafirler, gerçekten eşsiz bir yemek deneyimi için, çöl safarilerini yıldızların altında, mum ışığı eşliğinde bir akşam yemeğiyle sonlandırabilirler. 4. Deveye binme 

Katar, inişli yokuşlu muhteşem çöl tepelerini deve sırtında keşfetmek için mükemmel bir yerdir. Bu görkemli hayvanlar, misafirlere Khor Al Adaid veya Al Wajbah Kalesi gibi yerleri ziyaret dahil benzersiz ve otantik bir deneyim sunacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here