Ankara spor basınının usta isimlerinden Neşet Özmen vefat etti. Futbolmedya olarak Özmen ailesine ve spor basınına başsağlığı dileriz.

Özmen’in kendi kaleminden hayat hikayesi:

1952 yılında Ankara’da doğdum…
Ankara Ayrancı ilk ve orta okulunu bitirdim. Bir yıl Ankara Atatürk Lisesi’nde okuduktan sonra yeni açılan Çankaya Lisesi’ne naklimi yaptırdım ve oradan mezun oldum.

Lise son sınıfta 3 dersten beklemeli iken, 1969 yılında Hür Anadolu Gazetesi’nde stajyer spor muhabiri olarak mesleğe ilk adımlarımı attım. Daha sonra rahmetli Aydın Köker’in isteğini kabul ederek Milliyet Gazetesi’ne geçtim ve 1972-1974 yılları arasında Ankara spor servisinde görev yaptım. 1974 yılında Gazi Eğitim Enstitüsü Beden Eğitimi Bölümü’nü kazandım ve kadromu yapmayan Milliyet Gazetesi’nden ayrılıp, kadro veren mesleğe başladığım Hür Anadolu Gazetesi’ne geri döndüm. 1976 yılında yüksek öğrenimimi tamamladım… Aynı yıl rahmetli Ülkü Arman’ın çağrısı üzerine Hürriyet Gazetesi Ankara spor servisinde göreve başladım… Hürriyet Gazetesi’nde spor muhabiri ve spor servisi şefi olarak 1996 yılına kadar görev yaptım. 1996 yılında gazeteden atılmamı takiben, 44 yaşında Basın Şeref Kartı sahibi bir gazeteci olarak meslekten emekli oldum.

1974 yılında Türkiye Spor Yazarları Derneği’ne, 1977 yılında İstanbul Gazeteciler Cemiyeti’ne, 1978 yılında Çağdaş Gazeteciler Derneği’ne, 1985 yılında da Foto Muhabirleri Derneği’ne üye oldum… Her 4 meslek örgütünden de, çeşitli yıllarda haber ve fotograf dalında ödüller kazandım.

1968 yılından 1975 yılına dek sırasıyla Bahçeli Gençlik, Gençlerbirliği ve Ankara Demirspor Kulüplerinde hoby denilebilecek düzeyde basketbol ve voleybol oynadım.

1969 yılında, Basketbol Federasyonu tarafından açılan kursu bitirerek basketbol hakemi oldum ve ilerleyen yıllarda Milli kokartı taktım.

1969 yılında, Basketbol Federasyonu tarafından açılan kursu bitirerek basketbol hakemi oldum ve ilerleyen yıllarda Milli kokartı taktım.

Emekli olduktan sonra 1996 yılından 2017 yılına kadar, yine Ankara’da tanıtım ve reklam fotografçılığı iş kolunda iki

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here