Fenerbahçe’de Eto’o gelişmesi

Fenerbahçe’den dün öğle saatlerinde yapılan açıklamada “Bugün tarihli Fanatik gazetesinde “Eto’o Fener’e Geliyor” başlığı ile yayınlanan haber tüm içeriği ile yalandır. Söz konusu futbolcu ile ilgimiz yoktur. Özel haber görünümü kazandırılarak, hiçbir dayanağı olmayan, ayıp sınırlarını aşmış, tüm içeriği ile hayal ürünü detaylarla hazırlanmış bu haber, gazetecilik etik kurallarına gölge düşürmekte ve bilgi kirliliğine yol açarak yalan haber üzerine yorumlar yapılmasına neden olmaktadır. Masa başında uydurulan bu tür haberlere itibar edilmemesini kamuoyundan rica ederiz.” ifadeleri kullanılmıştı.

Ancak söz konusu açıklama gece saatlerinde Fenerbahçe’nin resmi internet sitesinden kaldırıldı. Bu hareket transfer dedikodularını da beraberinde getirdi.

Fenerbahçe daha önce yalanladığı Roberto Carlos, Mehmet Topuz ve Alper Potuk gibi futbolcuların transferini gerçekleştirmişti.

Fenerbahçe Kulübü’nün bu hamlesinin ardından Hürriyet gazetesi Fenerbahçe muhabiri Ahmet Ercanlar, Eto’o transferinin gerçekleştiğini duyurdu. Hurriyet.com.tr de haberi girdi.

ÇALIMBAY: ETO’O GÖRÜŞMEDİM DEDİ

Fenerbahçe Kulübü henüz resmi bir açıklama yapmazken, Antalyaspor Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’dan bir çıkış geldi. Çalımbay, Eto’o ile konuştuğunu ve kendisine bir teklif almadığını söylediğini açıkladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here