Sabah gazetesi spor yazarı Fatih Doğan, TFF’nin radikal değişikliklere hazırlandığını açıkladı. Yıldırım Demirören döneminde ekonomistlere rapor hazırlatılmış ancak herhangi bir adım atılmamıştı. Nihat Özdemir yönetiminin bu kez kulüpleri mali disiplin altına alma konusunda kararlı olduğu belirtiliyor. İşte Fatih Doğan’ın paylaşımları:

✅1-Türkiye Futbol Federasyonu, önemli değişiklikler yaptığı Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı’nı yürürlüğe soktu. 

✅Yeni talimatnameyle 14 Ocak 2016’daki Kulüp Lisans ve Finansal Fair Play Talimatı yürürlükten resmen kalktı.

2-Kulüpleri neler bekliyor? 

✅Gelir-gider bilançosuna göre her yıl kulüplere harcama limiti konulacak. 

✅Bu limit yalnızca, Avrupa kupası ve transfer gelirleri doğrultusunda artırılabilecek. 

✅Kulüpler,TFF ve bağımsız denetim şirketleri tarafından düzenli olarak denetlenecek.

3-Harcama limitinin aşılması durumunda şu cezalar verilecek: 

📌%5’e kadar aşılırsa: İhtar 

📌%6-10 : Kadro sınırlaması 

📌%11-15 aşılırsa: Transfer yasağı 

📌%16-20 aşılırsa: 1 puan silme ve transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezasından biri veya birkaçının uygulanması.

4-

📌%21-25 aşılırsa: 2 puan silme, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezasından biri veya birkaçının uygulanması 

📌% 26 ve üstü aşılırsa: 3 puan silme, buna ek olarak transfer yasağı, kadro sınırlaması ve para cezasından biri veya birkaçının uygulanması.

5-✅TFF Finansal Kriterleri 2019-20 sezonu ile başlayacak. Bankalar Birliği’nin borç yapılandırması ile birlikte 3 yıllık bir geçiş uygulaması yapılacak.

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here