Türkiye Futbol Federasyonu’nda (TFF) aralarında hakemlerin de bulunduğu 105 kişinin işine son verildi.

Türkiye Futbol Federasyonu’nda FETÖ soruşturması kapsamında görevden alınmalar sürüyor. Federasyon yönetimi aralarında hakemlerin de bulunduğu 105 kişiyle yollarını ayırdı.

Futbol Federasyonu yönetimi geçtiğimiz haftasonu FETÖ soruşturması kapsamında TFF’ye bağlı tüm kurulların istifasını istemişti. Yönetimin isteği üzerine kurul üyeleri istifalarını vermiş, ardından üyelerle ilgili inceleme başlatılmıştı.

MHK BAŞKANLIĞINA YUSUF NAMOĞLU GETİRİLDİ

Federasyon yönetimi ilk olarak Merkez Hakem Kurulu ile yollarını ayırdı. MHK Başkanlığı’na Kuddusi Müftüoğlu’nun yerine Yusuf Namoğlu getirildi.

Yapılan incelemelerin ardından ikinci bir açıklama daha geldi. Aralarından hakemlerin, yardımcı hakemlerin, il hakem kurulu üyelerinin, gözlemcilerin ve temsilcilerin bulunduğu 105 kişinin daha ilişiği kesildi.

İKİ AÇIKLAMA YAYINLANDI

TFF konuyla ilgili sitesinden iki açıklama yayınladı. Açıklamalar şöyle:

“Federasyonumuz, görülen lüzum üzerine 94 kişinin TFF ile ilişiğini kesmiştir. TFF ile ilişiği kesilen kişiler arasında klasman ve bölge hakem ve yardımcı hakemleri, İl Hakem Kurulu üyeleri ile ulusal ve bölgesel gözlemciler yer almaktadır.”

“Federasyonumuz, görülen lüzum üzerine Temsilciler Kurulu’nun bir üyesinin istifasını kabul etmiş, müsabakalarda görev alan 10 temsilcinin ise kurumla ilişiğini kesmiştir. TFF ile ilişiği kesilen temsilciler arasında bir Üst Klasman Temsilcisi, bir Federasyon Güvenlik ve Akreditasyon Temsilcisi ile 8 klasman temsilcisi yer almaktadır.”

(Karar)

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here