TMOK Fair Play Komisyonu’ndan yeni proje

Ülke Sporu ve Gençliği İçin Çalışıyorlar

Son 10 yıl içinde hazırladığı projeler ve çalışmalarla Fair Play Dünyasında Türkiye’ye ödüller kazandıran TMOK Fair Play Komisyonu Covid-19 felaketinden dolayı bu yaz sezonundaki Üniversiteler Kervanı çalışmasını ertelemişti. Komisyon bu arada yeni çalışmalar üzerinde de ilerliyor. Başkan Erdoğan Arıpınar, 2’nci Başkan Prof. Dr. Bilge Donuk ve Raportör Remzi Yılmaz’dan oluşan proje tasarım ve tetkik kurulu, 2 yeni çalışmanın planını tamamladı.

FAİR PLAY AKADEMİ

Bunlardan birisi Üniversitelerin Spor Bilimleri Fakültelerine kapısını açacak olan Fair Play Akademi olacak. Proje kapsamında her ay Olimpiyatevi’nde gönüllü bir üniversiteden 10 yönetici ve 40 öğrenci akademik eğitim görecek. İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Spor Bilimleri Fakültesi ile işbirliğiyle verilecek akademi eğitimleri sonunda katılımcılara sertifika verilecek.

FAİR PLAY BAYRAĞI

İkinci çalışma ise Olimpik Spor Federasyonları ve onlara bağlı kulüplerin Fair Play çalışmalarının, faaliyetlerinin her yıl değerlendirileceği Fair Play Bayrağı projesi olacak. Covid-19 tehlikesi ortadan kalkınca her iki projede bir basın toplantısında detayları ile açıklanacak ve uygulamaya konulacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here