Trabzonspor Kulübü, Arjantin’in Estudiantes takımından Gaston Matias Campi ile 2+1 yıllık anlaşma sağlandığını açıkladı.

Trabzonspor Sportif Yatırım ve Futbol İşletmeciliği Ticaret AŞ’den Borsa İstanbul’a gönderilen ve Kamuyu Aydınlatma Platformunda (KAP) da yer alan açıklamada, Arjantinli savunma oyuncusu Gaston Matias Campi ile 2+1 yıllık anlaşma sağlandığı belirtildi.

Estudiantes Kulübüne sözleşme fesih bedeli olarak 898 bin dolar verileceği belirtilen açıklamada, Arjantin ekibine ayrıca futbolcunun başka bir kulübe transferi halinde satış bedelinin yüzde 20’sinin ödeneceği aktarıldı.

Anlaşmaya göre 28 yaşındaki oyuncuya 2019-2020 futbol sezonu için 339 bin avro, 2020-2021 sezonu için 534 bin avro ve 2021-2022 opsiyon sezonu için 587 bin 400 avro garanti ücreti ödeneceği bildirildi.

Açıklamada, ayrıca “2019-20 ve 2020-21 sezonlarında oynanacak Süper Lig ve UEFA kulüp müsabakalarının yüzde 80’inde en az 30 dakika oynaması halinde opsiyon şartı gerçekleşmiş olacaktır. Transferle ilgili menajerlik bedeli, futbolcu tarafından karşılanacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Trabzonspor, Altınordu’nun 25 yaşındaki kalecisi Erce Kardeşler’i transfer etti.

Bordo-mavililer, bu transfer için İzmir ekibine 2.5 milyon TL bonservis bedeli ödeyecek.

Trabzonspor’un konuyla ilgili Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yaptığı açıklama şöyle:

“Profesyonel futbolcu Erce Kardeşler’in kulübümüze transferi konusunda, Altınordu A.Ş. ile anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre, Altınordu A.Ş.’ye sözleşme fesih bedeli olarak, KDV dahil 2 milyon 500 bin TL ödenecektir. Ayrıca, Altınordu Kulübüne; futbolcunun, bir sezonda 15 resmi maça (Süper Lig ve UEFA kulüp Müsabakaları) ilk 11’de başlaması ve en az 45 dakika oynamış olması şartıyla, bir kereye mahsus olmak üzere, KDV dahil 160 bin TL, futbolcunun, bir sezonda 25 resmi maça (Süper Lig ve UEFA kulüp müsabakaları) ilk 11’de başlaması ve en az 45 dakika oynamış olması şartıyla, bir kereye mahsus olmak üzere, yukarıdaki bedele ek olarak KDV dahil 160 bin TL, futbolcunun, Trabzonspor A.Ş. ile sözleşmesi devam ederken, üçüncü bir kulübe kesin transferi halinde, nakdi ve/veya ayni transfer bedelinin (Altınordu’ya yapılan/yapılacak olan tüm ödemeler düşülerek) net %25’i, ödenecektir.”

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here