Türkiye’nin en kapsamlı kültür-sanat kanalı TRT 2 bugün itibariyle yayın hayatına başladı.

Yoğun bir hazırlık sürecinin ardından izleyici karşısına çıkan TRT 2, birbirinden değerli kültür sanat içeriklerini ekrana taşıyacak. TRT 2’de Hülya Koçyiğit, Doğan Hızlan, Anjelika Akbar, Fuat Güner gibi isimler program yapacak.

TRT 2; sinemadan müziğe, resimden edebiyata, tarihten felsefeye kadar birçok alanı konu alan yapımları izleyici ile buluşturacak.

İşte o yapımlardan birkaçı:

Sinema +, Anjelika Akbar ile Sesler, Film Gibi Hayatlar, Hayat Sanat, Tarih Söyleşileri, Felsefe Söyleşileri, Edebiyat Söyleşileri, Sanat Söyleşileri, Pazar Konseri, Opera Dünyası, Film Önü / Arkası, Karalama Defteri, İhmal Edilebilir Nasihatler, Aramızda Müzik Var, Bir Resim Bir Hikâye, Bir Zamanlar, Çocuklara Yadigâr, Destansı Kareler, Eskici, Geleneğin Kalp Atışları, Koleksiyoner, Sarayın Lezzetleri, Sinema Dünyası, Tarihin Ruhu, Türkiye Ekspresi ve Yeryüzleri.

TRT SPOR 2 DE YOLDA

TRT yönetimi spor kanalında da yeniliğe hazırlanıyor. Mart ayında yayına gitmesi planlanan TRT Spor 2 kanalında futbol dışı branşlar yer alacak. Kanal daha çok amatör spor maçları, ulusal ve uluslararası organizasyonlar yayınlanacak.

TRT Spor ise futbol ağırlıklı kanala dönüştürülecek.

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here