Eyüp Karadayı hayatını kaybetti!

Gazeteci-yazar ve eski Fenerbahçe yöneticisi Eyüp Karadayı 85 yaşında hayatını kaybetti. Konuyla ilgili TSYD, TGC, TFF ve Fenerbahçe açıklama yaptı.

Sarı-lacivertli kulüpten yapılan açıklamada, “Eski yöneticilerimizden, gazeteci-yazar Eyüp Karadayı’nın vefat ettiği haberini derin bir üzüntüyle öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Eyüp Karadayı’ya Allah’tan rahmet, değerli ailesi başta olmak üzere yakınları, sevenleri ile camiamıza başsağlığı ve sabır diliyoruz” denildi. Karadayı, Ali Şen’in başkanlığı döneminde Fenerbahçe yönetim kuruluna girmişti.

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) da Eyüp Karadayı’nın vefatı nedeniyle başsağlığı mesajı yayımladı. TFF’nin mesajında şu ifadelere yer verildi:

“Spor basınının duayen isimlerinden gazeteci-yazar, Fenerbahçe Kulübü eski yöneticisi Eyüp Karadayı’nın hayatını kaybettiğini derin bir üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Eyüp Karadayı’ya Allah’tan rahmet, ailesi, sevenleri, basın ve Fenerbahçe camiasına başsağlığı diliyoruz.”

TSYD ve TGC de bir baş sağlığı mesajı yayınladı.

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) İstanbul Şubesi´nin eski başkanlarından Eyüp Karadayı’nın cenazesi, yarın İstanbul Üsküdar’daki Şakirin Camisi’nde ikindi vakti kılınacak cenaze namazı sonrası Karacaahmet Mezarlığı’nda toprağa verilecek.

EYÜP KARADAYI KİMDİR?

Aslen Tirebolulu, dört çocuklu bir ailenin üçüncü oğlu olarak İstanbul’da dünyaya geldi. Haydarpaşa Lisesi’ni bitirip İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Maliye ve Siyasi İlimler bölümünden ve sonra da İstanbul Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun oldu. Hollanda’nın Ultrecht şehrinde master eğitimini tamamladı. İstanbul Sanayi Odası’nın yanı sıra sırasıyla Millet, Son Posta, Akşam, Tercüman, Hürriyet, Sabah ve son olarak Star gazetelerinde görev yapan Karadayı, Türkiye Spor Yazarlarının 1963 yılındaki ilk yönetim kurulunda yer almış, TSYD İstanbul Şubesi’ne başkanlık yapmıştı, “Basın Şeref Kartı” sahibiydi. Üç Olimpiyat, üç Dünya Kupası, dört Avrupa Futbol Şampiyonası’nın yanı sıra tam 38 Dünya ve Avrupa Güerş Şampiyonası’nı da gazeteci olarak yerinde izledi.

Eyüp Karadayı’nın “Hakem Sizsiniz”, “Sana, Dünyası” ve “Bilişim Çağı”nın yanı sıra “Ayıptır Söylemesi 1”, “Ayıptır Söylemesi 2” ve “300 Temel Eser” isimli fıkra kitabı yayınlandı. Karadayı, evli ve iki çocuk babasıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here