TSYD Genel Merkezi seçimleri öncesi mevcut başkan Oğuz Tongsir’den yazılı bir açıklama geldi. Tongsir yeniden aday olduğunu belirtti:

“Başkan’dan mesaj var
Değerli üyelerimiz, saygıdeğer büyüklerim, sevgili kardeşlerim, meslektaşlarım… Haziran ayındaki genel kurulda baskanlığa bir kez daha aday olmaya karar verdim. Yönetimimiz doneminde sabah akşam çalıştık, TSYD’yi Türkiye’nin bir numaralı basın kuruluşu haline getirdik. Ancak projelerimiz henüz bitmedi. Sizden son kez bir 3 sene daha istiyor, desteğinizi bekliyorum. Yaptıklarımız, yapacaklarımızın teminatıdır. Sevgi ve saygılarımla.
Oguz TONGSIR
TSYD Genel Başkanı”

TSYD, 21 Mayıs’ta seçim süreci ile ilgili şu açıklamayı yapmıştı:

Sayin Uyemiz,
17.05.2021 Tarih ve 2021/24 sayili Yonetim Kurulu karari ile Turkiye Spor Yazarlari ve Spor Kulubu Dernegi’nin (TSYD) secimli olagan genel kurulu toplantisi asagidaki gundemi gorusmek uzere 9 Haziran 2021 Carsamba saat 12.00-16.00 arasinda Levent Caddesi No: 51 1. Levent Besiktas – ISTANBUL TSYDHall Salonunda yapilacaktir.
Cogunluk saglanamadigi taktirde ikinci toplanti 17 Haziran Persembe gunu ayni saat ve ayni adreste yapilacaktir.
Saygilarimizla.
TURKIYE SPOR YAZARLARI DERNEGI
GUNDEM
1-Acilis ve saygi durusu,
2-Divan Kurulunun secilmesi ve kongre tutanaklarinin imzasi icin yetki verilmesi,
3-Yonetim Kurulu ve Denetleme Kurulu raporlarinin okunmasi, gelir – gider cetvellerinin gorusulmesi ve ayri ayri ibra edilmesi.
4-2021-2023 tahmini butcenin gorusulerek onaylanmasi,
5-Yonetim Kurulu, Denetleme Kurulu, Disiplin kurulu asil ve yedek uyelerinin secimi,
6-Dilekler, kapanis.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here