TSYD Trabzon Şubesi kazananı belli oldu!

Türkiye Spor Yazarları Trabzon Şube Olağan Genel Kurulu, Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde yarıştı. Cevat Kol ve Selçuk Kılıç’ın başkanlık için yarıştığı Genel Kurulda, oy sayısında dikkat çeken sonuçlar ortaya çıktı.

Her iki listenin çizik yediği Genel Kurulda, Başkan adaylarından Selçuk Kılıç 31, Cevat Kol ise 28 oy  aldı. Seçimde Selçuk Kılıç’ın listesinde yer alan Sabah Gazetesi Muhabiri Yunus Emre Sel ise 33 oy ile her iki başkan adayından da çok oy alması dikkat çekti.

LİSTE DELİNDİ, DİĞER YÖNETİMDEN 2 KİŞİ GİRDİ

Bu sonuçlarla birlikte seçimi Başkan adaylarından Selçuk Kılıç kazandı ancak listesinden iki fire vermek zorunda kaldı. Buna göre Cevat Kol’un listesinde bulunan Faruk Ata ile Turgay Beşyıldız, seçimi kazanan Selçuk Kılıç’ın listesini delerek, İpek Cansel Şahin ve Celal Kadıoğlu’nun yerine yönetim kurulu üyesi oldu.

CEVAT KOL, HAKKINDAN FERAGAT ETTİ

Seçimlerde 28 oyda kalan başkan adayı Cevat Kol’dan ise burada dikkat çeken bir hamle geldi. Seçimlerde her iki yönetim kurulundan da 28 oy alan 3 kişi vardı. Ancak Cevat Kol, burada hakkından feragat ederek olası bir kurayı da engellemiş oldu. Cevat Kol’un hakkında fegat etmesi sonrasında Tahir Orhan ve Turgay Beşyıldız direkt olarak yönetime girdi.

Yönetim kurulunda şimdi en çok merak edilen ise Turgay Beşyıldız ve Faruk Ata’nın nasıl bir yol izleyeceği.  Çünkü liste delerek bu yönetime giren iki isim önümüzdeki günlerde TSYD’nin yeni yönetimiyle yola devam edip etmeyecekleri belli olacak. Burada dikkat çeken bir diğer nokta ise Faruk Ata, hem yönetim kurulunda hem de Denetleme Kurulunda görülüyor.

YENİ YÖNETİM

Selçuk Kılıç 31 oy, Gökmen Şahin 30 oy, Yunus Emre Sel 33 oy, Fatih Turan 29 oy, Faruk Ata 29 oy, Tahir Orhan 28 oy, Turgay Beşyıldız 28 oy,

YEDEKLER:

Osman Başkır 30 oy Esren Küçük 30 oy, Gürkan Ata 30 oy, Şakir Bostancı 30 oy, Servet Özkara 30 oy, Kamil Anahar 29 oy, Osman Şişko 29 oy,

DENETLEME   Osman Çavuşoğlu 30 oy Hacı Dursun Koçyiğit 30 oy, Faruk Ata 30 oy,

YEDEK Halil Ayyıldız 30 oy Ömür Ramiz Avcı 30 oy, Kaan Tarkan Üzen 30 oy,

Kaynak:61ssat.com

 

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here