Sağlam istifa ett

Süper Lig Ekiplerinden Evkur Yeni Malatyaspor’da 4 aydır görev yapan Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, görevinden istifa ettiğini açıkladı.
İki gün sonra oynanacak Bursaspor maçıyla ilgili oldukça iddialı açıklamalarda bulunan Sağlam’ın bu açıklamalardan yalnızca 8 saat sonra istifa kararı aldığı ortaya çıktı. Otelde kalan Sağlam gece geç saatlerde ani bir kararla İstanbul’a giderken, bu gidişin nedeni Perşembe günü öğle saatlerinde ortaya çıktı.
Yeni Malatyaspor ile Sağlam arasında sözleşmenin feshi için taraflar 150 bin euroluk tazminat eklemişti. Tek taraflı fesihlerde taraflar 150 bin euroyu yatırıp fesih yapabiliyordu. İşte bu maddeden yararlanan Ertuğrul Sağlam avukatı aracılığıyla 150 bin euroyu yatırıp, tek taraflı fesih metnini kulübe yazılı olarak gönderdi.
Karar’ın haberine göre Sağlam’ın bu ayrılışını kulübe gelen faksla öğrenen yöneticiler ve kulüp çalışanları soluğu otelde aldı. Ancak Ertuğrul Sağlam’ın otelden ayrıldığını öğrenen yöneticiler hocaya cep telefonundan ulaşmak istedi. Telefonlarını kapatan Sağlam, kimseyle görüşmedi. Sağlam sadece kendi instagram hesabından açıklamada bulunarak, ayrılığın nedenlerini açıkladı.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Öznur Çalık’a teşekkür eden Sağlam, transfer dönemi, kadro planlaması, antrenman sahası ve tesis eksikliklerindeki sıkıntıları istifasına gerekçe gösterdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here