Türkiye’nin en büyük kuruluşlarından Turkcell’de şok bir istifa yaşandı. Kaan Terzioğlu, görevinden ayrıldı.

Borsa Gündem ise bir istifanın sebebinin 13 Şubat tarihinde yapılan İddaa ihalesinin kaybedilmesi olduğunu iddia etti.

Spor Toto İddaa ihalesinde Şans Girişim Ortak Girişimi (Demirören Grubu ile ABD Las Vegas merkezli talih oyunları şirketi Scientific Games ortaklığı) ve İnteltek Girişimi (Turkcell-Intralot ortaklığı) yarışmıştı. İnteltek, Demirören’in ortağının şartname koşullarını yerine getirmediğini ileri sürerek itirazda bulunmuştu. Ancak Demirören bu aşamada misli.com’u satın alarak sorunu çözdü ve en uygun teklifi veren firma olarak ihaleyi aldı.

Yıldırım Demirören ihale sonucu kesinleşir kesinleşmez Türkiye Futbol Federasyonu Başkanlığı görevinden ayrıldı. Ayrılıklar bununla da kalmadı ve ihaleyi kaybeden Turkcell ve Yunan ortağı Intralot’un CEO’ları birer birer görevlerinden ayrıldı.

YUNAN CEO GÖREVİNDEN ALINDI

Borsagundem.com’un duyurduğu o haberde 2014’te CEO olarak çıkan Antonis Kerastaris görevi 1 Mart itibarıyla bıraktı. Yunan CEO’nun istifasının arkasında ise İddaa ihalesindeki başarısızlık gösterildi.

İkinci istifa ise Intralot’un ortağı Turkcell’den bugün geldi. 1 Nisan 2015’te atanan Turkcell’in CEO’su Kaan Terzioğlu görevinden ayrıldı.

Özetle İddaa, sadece Türkiye’de değil, Yunanistan’da da istifa getirdi ve milyar dolarları yöneten CEO’ları koltuğundan etti.

Kaan Terzioğlu kimdir?
Kaan Terzioğlu, Boğaziçi Üniversitesi İşletme Bölümünden mezun olduktan sonra profesyonel iş hayatına 1990 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Bağımsız Denetim Uzmanı ve Mali Müşavir olarak başladı.

Kaan Terzioğlu, 1992 yılında Arthur Andersen ABD’de Bilişim Stratejileri ve Güvenliği Uzmanı, 1994 yılında Arthur Andersen Belçika’da Bilgi Yönetimi ve Dijital Strateji Hizmetleri Lideri, 1998 yılında Arthur Andersen Türkiye’de Danışmanlık Hizmetleri Türkiye Operasyonları Başkan Yardımcısı olarak çalıştı.

1999-2012 yılları arasında Cisco Systems Brüksel ofisinde sırasıyla, EMEA Bölgesi e-ticaret Strateji Takım Lideri, EMEA Bölgesi İleri Teknoloji Satış Direktörü, Teknoloji Pazarlama Organizasyonu Yönetici Direktör, EMEA ve Orta ve Doğu Avrupa Başkan Yardımcısı görevlerini üstlenen Kaan Terzioğlu, 3 Nisan 2012-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Akbank, Aksigorta A.Ş. Teknosa İç ve Dış Ticaret A.Ş. ve CarrefourSA A.Ş.’de Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yapmış ve ardından Nisan 2015 tarihi itibarıyla Turkcell Genel Müdürü olarak göreve başlamıştı

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here