Bandırma ekibini net skorla mağlup eden Pınar Karşıyaka, Royal Halı Türkiye Kupası’nda adını son 4’e yazdıran ilk ekip oldu.

Royal Halı Türkiye Kupası’nda ilk yarı finalist Banvit’i 89-64 ile deviren son şampiyon apoletli Pınar Karşıyaka oldu.

Bandırma ekibini ligde oynadığı iki maçta da deviren Ufuk Sarıca’nın öğrencileri, rakibini Gaziantep’te de dize getirmeyi bildi. Dixon’ın liderliğindeki İzmirtemsilcisinde Gabriel ile Strawberry de farklı galibiyette etkiliydi.

ANTEP’TE KAF KAF RÜZGARI
Hızlı başlayan karşılaşmada Gabriel-Palacios ikilisiyle etkili olan Kaf Kaf, ilk 10 dakika geçilirken 23-18 öndeydi.  Pınar Karşıyaka’nın ezici üstünlüğünde geçen ikinci çeyrek sona ererken fark 16’ydı: 46-30.

İkinci yarıya da müthiş başlayan Sarıca’nın talebeleri bir ara 28’e (62-34) kadar farkı açtığı 3. periyodu 71-47 galip tamamladı.

Oyunu son çeyrekte de istediği gibi kontrol eden Pınar Karşıyaka Banvit’i havalı skorla geçti: 89-64.
SALON: Şahinbey
HAKEMLER: Fatih Söylemezoğlu (***), Mehmet Keseratar (***), Altuğ Köselerli (***)
1. PERİYOT: 23-18
DEVRE: 46-30
3. PERİYOT: 71-47
PINAR KARŞIYAKA: Palacios (***) 10, Barış (***) 6, Strawberry (***) 9, İnanç (*) 2, Dixon (****) 18, Erkan (**) 5, Yunus Emre (*) 3, Gabriel (***) 10, Cemal (***) 6, Diebler (***) 17, Soner (*) 3
BANVİT: Rowland (**) 9, Tolga (*), Berkay (**) 8, Şafak (*) 7, C.Davis (*), Mejia (*) 3, Veremeenko (***) 13, Simmons (***) 7, Baron (***) 14, Dragicevic (*) 1, Can (*) 2
Özgecan Antep’te de unutulmadı
Geçtiğimiz günlerde vahşice katledilen Özgecan Aslan, Gaziantep’teki Royal Halı Türkiye Kupası’nda da unutulmadı. Özgecan için Pınar Karşıyaka-Banvit çeyrek final karşılaşması öncesi ‘Özgecan Aslan hepimizin acısı’ pankartı açıldı.

Açılış pek ilgi görmedi
Royal Halı Türkiye Kupası’nda çeyrek finallerin ilk maçı olan Pınar Karşıyaka-Banvit mücadelesinde 6 bin kapasiteli Şahinbey Spor Salonu’nda büyük boşluklar vardı. Hafta içi olması ve mücadelenin saat 17.00’de oynanması da karşılaşmaya ilginin az olmasında etkili oldu.

Önceki İçerikEmenike’yi almayın!
Sonraki İçerikFIFA’ya aday Figo’dan dünya ülkelerine elma şekeri!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz