22 Haziran Cumartesi günü UPS Spor ve Kültür Kulübü’nde ‘Spor tüm çocukların hakkı’ sloganıyla düzenlenecek zirvede, konularında uzman kişilerin katılımıyla paneller düzenlenecek. UPS Spor Kulübü’nün çocuk sporcuları, hem yeteneklerini sergileyecek, hem de sorunlarını dile getirecekler.
15 yıldır çocukları spor ve sanat yoluyla eğiten ve topluma sorumluluk sahibi birer birey olarak kazandırmakla adını duyuran UPS Spor ve Kültür Kulübü, Türkiye’de ilk kez düzenlenecek bir organizasyona imza atıyor. İstanbul Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi Öğretim Üyesi Semra Demirer tarafından koordine edilen kulüp, böylece Türkiye’de çocukların spor yapma hakkını, ilk kez resmi platformda tartışmaya açmış olacak.
AKADEMİSYENLER VE UZMANLAR KATILACAK
22 Haziran Cumartesi günü, saat 10.00’da açılışı yapılacak zirvede Türkiye’nin önde gelen psikolog ve eğitimcileri konuşacak. Prof Dr. Turgay Biçer, Prof. Dr. Bilge Donuk, Doç Dr. Itır Erhart, Dr. Öğretim Üyesi İlknur Hacısoftaoğlu gibi akademisyenler, konuyla ilgili düşüncelerini paylaşacak. Türkiye’nin yakından tanıdığı bu üst düzey akademisyenlerin «Çocuk odaklı, güvenli aktif spor alanları» başlıklı oturumuna, Çocuk sporcu Zehra Beşir moderatörlük yapacak.
ÇOCUKLAR KONUŞACAK ÇOCUKLAR YÖNETECEK
‘Spor Yapmak bütün çocukların hakkı’ başlıklı oturumda spor yapan çocuklar, karşılaştıkları sorunları dile getirecek. Ayrıca Mardin’den gelecek iki çocuk, Anadolu’daki spor yapmak isteyen çocukların karşılaşabilecekleri sorunları dile getirecek. Çocuk oturumuna da yine aktif spor yapan Sudegül Günaydın Moderatörlük yapacak.


MEDYANI ÖNEMLİ İSİMLERİ
Moderatörlüğünü TMOK Fair Play Komisyonu üyesi gazeteci Remzi Yılmaz’ın yapacağı ‘Çocuk ve Spor Odaklı Medya’ başlıklı oturumda, ekranların sevilen spor spikeri Melih Gümüşbıçak, yıllarını spor basınında geçiren tecrübeli gazeteci (Karar Gazetesi Yazarı) Bülent Tuncay ve Amatör spor dallarının tamamına hakim ender gazetecilerden Murat Ağca medyanın konuya yaklaşımına değinecekler.
Oturumlar arasında ayrıca çocuklar müzik ve dans gösterileriyle yeteneklerini sergilerken, TMOK Fair Play Komisyonu Başkanı Erdoğan Arıpınar da kapanış konuşmasını yaparak zirveyi değerlendirecek.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here