Türk Spor Ajansı yazarı Erdoğan Arıpınar, Abdullah Avcı’nın Trabzonspor’dan ayrılışını kaleme aldı: TÜRKİYE’NİN FUTBOL TARİHİNE ALTIN BİR İMZA: ABDULLAH AVCI
Türkiye’nin futbol tarihinde 1950’lerden sonrasına bakınca; özelikle 2000’lere doğru bir teknik adamın kulübünden ayrılmasından sonra neler olduğunu görürüz?
Bazı spor sayfalarında, “istifa etti, kovuldu, kaçtı” gibi cümlelerle bu haberleri görürüz. Daha sonraki yıllarda spor sayfalarında ayrılan teknik adamlarla kulüpler arasında karşılıklı açıklamalar, zaman zaman da alacak davalarının haberlerinin yer aldığı görülür. En yakın yıllarda ise maalesef kırıcı cümlelerle teknik direktörlerin uğurlandıkları göze çarpar. İşte 2023 yılında uzun zamandır şampiyon olmayan bir takımı şampiyon yapan, kupalar kazandıran bir teknik adam Abdullah Avcı, kulübü Trabzonspor’dan örnek olacak, Türk tarihine geçecek bir davranışla ayrıldı. Bu davranışta iki cepheden de yalnız, takdir, sevgi ve kutlama sözleri vardı.

Trabzonspor futbol takımı süper ligde Abdullah Avcı ile bir rüzgar yakalamış ve bu çetin ligde ünlü üç büyükleri de geride bırakarak şampiyon olmuştu. Bu Avcı’nın tek başarısı değildi. Onu Dünya gençler şampiyonasında şampiyonluğu kıl payı kaçırdığı günden hatırlarım. O yıl UEFA’dan Fair Play ödülünü kazanmıştı. O yıllardan bu yana onun teknik direktörlüğünün yanı sıra; centilmenlikte de ışıklı bir grafik çizdiğini izledim. Amma; başarılı bir teknik adam olarak bu son olayı Türkiye futbol tarihine geçti ve tüm teknik adamlara ve kulüplere örnek olacak bir davranış oldu..

Spor kamuoyu Avcı’yı ve kazandığı bu toplumsal sanal kupayı bir şampiyonluk gibi alkışlamalı ve kutlamalıdır.

Önceki İçerikSözcü TV, Simge Fıstıkoğlu ile anlaştı
Sonraki İçerik58. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu, depremler nedeniyle Ekim’e ertelendi! 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz