Vestel, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru oldu

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, Türk sporuna verdiği desteği, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsorluğunu üstlenerek genişletmeye devam ediyor. Vestel, 2024 Paralimpik Olimpiyatları öncesinde yapılan bu iş birliğiyle; Dünya Şampiyonluğu elinde bulunduran Ampute Futbol Millî Takımı başta olmak üzere toplam 15 farklı branşa destek verecek.

Türk sporunun en önemli destekçilerinden Vestel, 25 yıldır attığı somut adımlara bir yenisini daha ekledi.  Voleybol, e-spor, hentbol, bisiklet, jimnastik ve yelkendeki sponsorluklarıyla ülke sporuna katkıda bulunan Vestel, son olarak Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu’nun ana sponsoru oldu.

Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen ve TBESF sporcuları’nın katılımıyla gerçekleşen imza töreninde, sözleşmenin detayları aktarıldı. 

Konuşmasına depremlerde hayatını kaybeden vatandaşlara baş sağlığı dileyerek başlayan Vestel Ticaret A.Ş. Genel Müdürü Ergün Güler, “Ülkemiz çok zor bir dönemden geçiyor. Yaralarımızı bir an evvel sarmak için mücadele ediyoruz. Bu süreçte sporun da iyileştirici ve birleştirici rolünün her zamankinden daha kritik olacağına inanıyoruz” dedi.

“Çeyrek asırdır sporu destekleyen köklü bir kurum olarak, tıpkı tüm iş süreçlerimizde olduğu gibi spor ile birlikteliklerimizde de anahtar kelimemiz ‘sürdürülebilirlik’. Spor yatırımlarımızı sürdürülebilir kıldığımız için desteklediğimiz spor dallarında bugün ülkemiz bir dünya markası oldu. 7 yıldan fazla bir süre önce voleybol ile başlattığımız ve hala büyük bir uyum içinde devam eden birlikteliğimiz bu bakış açımızın en somut göstergelerinden biri. Şimdi de Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu ile benzer bir yola çıktık. Bu gelişme başta şahsım olmak üzere tüm Vestel Şirketler Grubu adına büyük onur ve mutluluk kaynağı. Federasyonumuz, daha önce elde ettiği başarıları, sponsoru Vestel ile daha da yukarı taşıyacak ve özellikle 2024 Paralimpik Olimpiyatları olmak üzere dünya spor tarihine adını altın harflerle kazıyacak. 2024 Paralimpik Olimpiyatları için kotaların alındığı, ‘Paralimpik Yılı’ olarak anılan 2023 yılının, Vestel sponsorluğu ile birlikte verimli ve motivasyonu yüksek şekilde geçeceğinden kuşkum yok” ifadelerini kullanan Güler, sporculara manevi desteklerini de her zaman hissettireceklerini vurguladı.

Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Muaz Ergezen iş birliği ile ilgili; “Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin, cesaretin ve başarının temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e teşekkür ediyoruz’’ ifadelerini kullandı.

Başkan Ergezen: “Başarılarıyla ve hayatları boyunca verdikleri mücadeleyle Türkiye Bedensel Engelliler Spor Federasyonu bünyesinde profesyonel olarak spor yapan sporcularımızın her biri birer ilham kaynağı. Bu sebeple de onlara verilen her bir destek çok anlamlı ve önemli. Sporcularımızın yeni hedeflere Türk sporunun en önemli destekçilerinden biri olan Vestel ile birlikte  yürüyecek olmalarındaan dolayı biz çok heyecanlıyız. Bir araya geldiğimiz ilk günden beri ortak bakış açımızla sporcularımıza hak ettikleri ilgi ve alakayı gösterdikleri için öncelikle tüm Vestel yönetimine teşekkür ediyorum. Ailemiz her geçen gün büyüyor. Ülkemiz altyapısıyla, sunduğu olanaklar ve başarılarıyla örnek ülkeler arasındaki yerini sağlamlaştırıyor. Özellikle spor alanında tüm engelli bireylerimize neredeyse tüm branşlarda dahil olma, katılma fırsatı sunuyoruz. Bizler her geçen gün hedeflerimizi daha da yukarı taşıyoruz. Buna rağmen zorluklarla da karşılıyoruz. Ne yazık ki yaşadığımız felaketlerden en çok engelli vatandaşlarımız etkileniyor. Kurumsal kapasitemizi artırarak bu zorluklara çözüm üretici rolümüzü güçlendirmek istiyoruz. Bir spor federasyonu olarak sportif başarıyı öncelediğimiz düşünülebilir. Ancak bizler temel önceliğimizi farkındalık artırmak, yeni sporcular kazanmak, sporcularımızın hayatlarını kolaylaştırmak ve onların gelişim ve katılım süreçlerini gözlemleyerek, desteklemek olarak belirledik. Bu yaklaşım, sayesinde destekçilerimizi çoğalttık ve madalya sayımızı da rekor seviyelere taşıdık. Bünyemizde farklı branşlardan, her yaş grubundan dünya şampiyonlarımız var.  Daha iyi imkanlarla yetişen harika bir nesil var. Biz sporcularımızı azmin, mücadelenin ve cesaretin temsilcileri olarak tanımlıyoruz. Onların gücüne güç kattığı için Vestel’e bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Önceki İçerikKKTC’nin yeni havayolu şirketi FLYKHY uçaklarına Melekler Takımı adını verdi. Süleyman Arat ise simge olan bu ifadenin öyküsünü yazdı
Sonraki İçerikGalatasaray, Nef Stadı’nın yanındaki 62 dönümlük araziyi aldı!

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz