106.8 frekansından yayın yapan, TRT Kent Radyo İstanbul’da her Cumartesi yayınlanan “Spor Kulübü” programının bu haftaki konuğu Türk futbolunun başarılı teknik direktörü Yılmaz Vural’dı.   Fenerbahçe’nin efsane başkanlarından Ali Şen’in de telefonla katıldığı programda kamuoyunun ilk defa duyduğu çok ilginç bilgiler paylaşıldı.

Ünlü teknik adam Yılmaz Vural, en son çalıştırdığı Adana Demirspor’dan neden gönderildiğini kendisinin de anlamadığını belirtirken “Sorun para değildi, ne olduğunu bilmiyorum, yöneticilerin işine akıl sır ermiyor” dedi. Adanalı seyircilerin hâlâ mesajlar yollayarak kendisini takımın başında görmek istediklerini belirten Yılmaz Vural; “Ben iki Adana takımını da çalıştırdım. Adana bir futbol şehri ve ben Adana’yı çok seviyorum” dedi.

2016-10-16-photo-00000016Yılmaz Vural, şu anda anılarıyla ilgili bir kitap yazdığını, bu kararı Sunay Akın’ın ısrarlarıyla aldığını belirterek, Sunay Akın’ın yardımını da alarak yazdığım kitap çok kısa bir zamanda büyük bir yayınevi tarafından basılacak. Türk futbolunun gerçek yüzünü futbolseverler kitabımda görebilecekler dedi.

Başarılı teknik adam, “Türk futboluyla ilgili maalesef bazı kırgınlıklarım var, ağzınızla isteseniz, talip de olsanız bazı kapılar hep size kapalı kalıyor. Şu anda istatistiklere bakılınca Türkiye’de en çok maça çıkan 2. Teknik direktör benim. Kısa bir zaman öncesine kadar 1. durumdaydım ama hep son haftalarda görev verilince  bir sıra düştüm. Avrupa’da bile benim kadar maça çıkan hoca yok. Çalıştırdığım takımlar da hep biliyorsunuz küme düşmemeye oynayan takımlar, buna rağmen kazanma yüzdem ile de ilk 5 arasındayım” ifadesini kullandı.

Vural; “Çok haksızlığa uğradık. Adam 24 maçta 4 puan toplamış son sırada iken beni çağırıyor, ‘Kurtar bizi Yılmaz hoca’ diyor. Gidiyorum, 10 maçta 15 puan topluyorum, küme düşüyorsunuz, adınız başarısıza çıkıyor. Yahu bunun neresi başarısızlık? Verin 3 büyüklerden birisini, getirin milli takımın başına da bakın neler yapıyorum. Bu kadar söylüyorum duyan yok. İnsan bir merak eder en azından 1 kere dener” diye konuştu.

2016-10-16-photo-00000017ALİ ŞEN: PEREİRA’NIN YERİNE YILMAZ VURAL GELMELİYDİ

Programa telefonla katılan Ali Şen ise, Yılmaz Vural’ı kendi başkanlığı döneminde Fenerbahçe’nin başına getirmek istediğini ancak bunun kısmet olmadığını, Vural’ı Trabzonspor’a kaptırdıklarını söyledi. Şen; “Takım çalıştırmak için diploma gerekiyorsa Yılmaz Vural’da herkesten çok diploma var, ama Türkiye’de hoca seçimi diplomaya değil pasaporta bakılarak yapılıyor” dedi. Ali Şen; Pereria ayrıldıktan sonra Fenerbahçe için Yılmaz Vural isminin geçtiğini ama kulübün Dick Advocaat ‘ı getirdiğini söyleyerek, “Bence Yılmaz Vural daha doğru tercih olurdu” dedi.

Ali Şen, Fenerbahçe’nin Manchester zaferinin 20. Yılını yaşadığımızı belirterek, “O sene Başkan bendim, onları 40 yıldır yenilmedikleri evlerinde yendik, Maçtan önce  Manchester United başkanına, ‘Bugün sizi yeneceğiz ve maç sonrası locana gelip şampanyanı içeceğim’ dedim, bana güldü. Maç sonrası gittim loca bomboştu. Yine aynı maçta Högh’ün milli takımdan arkadaşı olan, Manchester kalecisi Peter Schmeichel maç sonu bize balık ısmarlayacaktı ama maç sonu ara ki bulasın” diye konuştu.

Ali Şen, Fenerbahçe’nin ligde yavaş yavaş toparlandığını ve sezon sonu şampiyonluğa ulaşacağını düşündüğünü belirterek konuşmasını bitirdi.

Önceki İçerikUEFA çatırdıyor! Şampiyonlar Ligi’nin yeni formatına Vikingler isyan etti…
Sonraki İçerikTFF 1.Lig TRT’de başladı. Bugün hangi maç hangi kanalda?

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz