Galatasaray Teknik Direktörü Mustafa Denizli, Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda Gaziantepspor’u 3-1 yenerek çeyrek finale kaldıkları maçtaki performanslarının kendisini memnun ettiğini söyledi. Yüksek tempolarının skor 3-0 olana kadar devam ettiğini aktaran Denizli “Sonra da doğal olarak bir düşme yaşandı. Orada biraz bocaladık ama neredeyse oyunun tamamında istediklerimizi yaptık” değerlendirmesinde bulundu.

Takımın yüksek bir gol ortalamasıyla oynadığını ancak yediği gol ortalamasının ise büyük bir takıma yakışmadığını anlatan sarı-kırmızılı teknik adam, “Bunu mutlaka düzelteceğiz. Tabii ki kalemizde tehlike yaşayacağız ama bu durumu asgariye indirdiğimiz gün futbolumuz da daha keyifli olacak” ifadelerini kullandı.

b7cc7baa6b0f49418d264437b3025700

“FUTBOL REKABET İŞİDİR, SİNAN GÜMÜŞ’E YARDIMCI OLMAYA ÇALIŞIYORUM”
Mustafa Denizli, son dönemdeki performansıyla takımda yıldızı parlayan isim olan Sinan Gümüş’le yakından ilgilendiğini anlattı.
Son 7 maçında 8 gol atan futbolcunun performansına değinen Denizli, şunları söyledi:
“Futbol rekabet işidir. Bu rekabetin içinde olanların da yaşına bakmayız. Performansını yukarı çeken, verilen fırsatları kullananlar, oynamaya devam eder. Sinan, oynadığı futbolla iyi işler yapıyor. Kendisine güvenerek mücadele ediyor. Bu kısa dönem içinde Sinan oldukça başarılı. Kendisiyle sık sık bir araya gelip konuşuyoruz. Genç futbolcular için bu dönemler önemli. Kendisine özellikle saha dışında yardımcı olmaya çalışıyorum. Bu grafiğiyle beni, taraftarımızı ve takım arkadaşlarını mutlu ediyor. Ümit ediyorum grafiğini daha da yükseltecek.”

“KOLAY KULVAR YOK, VAZGEÇMEK DE YOK”
Galatasaray’ın üç ayrı kulvarda yoğun bir maç trafiğine gireceğinin aktarılması üzerine tecrübeli teknik adam, “Tüm kulvarların birinde işimiz zordu. Şimdi çok daha zor. Ama vazgeçeriz diye bir şey söz konusu değil. Galatasaray elinden gelen her şeyi yapar. Tüm enerjisini sahaya döker. Mücadeleyi bırakmak diye bir şey yok. Avrupa kupası maçları zaten hep çekişmeli olmuştur. Ziraat Türkiye Kupası’da çeyrek finale kalan tüm takımlar güçlü. Kolay bir kulvar yok” diye görüşlerini aktardı.

“ELEŞTİRİ HAKKI KUTSALDIR”
Tecrübeli çalıştırıcı, göreve gelmesinin ardından takımda bir fark yaratamadığı şeklinde eleştiriler bulunduğu yönündeki soruya, şu yanıtı verdi:
“Eleştiri hakkı kutsaldır. Herkes eleştirisini yapabilir. Doğrudur, ligde fark açılmıştır. Ben, Galatasaray’ın gerçek kimliğiyle sahada görüntü vermesi için çaba serf ediyorum. Sıkıntılı dönemler yaşıyoruz. Takım içinde de yaşadık. Ara transferde farklı hedeflerimiz vardı. Şu anda 2 arkadaş geldi ama sürekliliği olan Lukas Podolski de takımdan uzun süredir ayrı.
Podolski’ye yönelik transfer iddiaları var. Ama gelen teklifler herhalde sadece gazetelere geliyor. Kulübe gelen teklif yok, başkan da açıkladı zaten.
Dengeleri değiştirecek bir hamle olmadı. Bugün itibarıyla bireylerin performanslarını bir seviye yukarı taşımaları, içimizdeki gelişmenin işareti. Beni mutlu eden bu. Eleştiriler de doğaldır. Bizim görevimiz, fikirleri olumluya çevirmek. Taraftarımız da mutlu olmak istiyor. Ben ve takımım, beklentileri karşılamak için çalışıyoruz.”

“TARAFTARIN YABANCISI DEĞİLİM”
Denizli, sarı-kırmızılı taraftarlarla arasında henüz sıcak bir temas kurulmadığı şeklindeki sözlere ise, “Beni hiç etkilemiyor. Bu tribünlerin ve taraftarın yabancısı değilim. Benim öyle bir endişem olmadı. Biz her geçen gün daha sağlıklı bir şekilde onlarla devam ediyoruz” diyerek sözlerini tamamladı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here