Antalyaspor maçının ardından basın mensuplarına önemli açıklamalarda bulunan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım, Galatasaray Başkanı’nın açıklamalarına yanıt verdi.

Öncelikle galibiyetten ötürü Antalyaspor’u tebrik eden Yıldırım, “Antalyaspor yendi, tebrik ediyorum. Bizim takım da kötü oynadı yenildi. Daha uzun zaman var. Kendilerine gelirler. Bugün inşallah bundan ders çıkartırlar, bundan sonraki maçları kazanırlar” dedi.

“ŞİKENİN KRALINI GALATASARAY YAPMIŞTIR”
Esas konuşma sebebine gelen Aziz Yıldırım, “Esas söylemek istediğim şu; Galatasaray’ın başkanı 8 yemişler, şike olduğu için UEFA’dan, kriterlerden bahsetmiş. Cahilce işler onlar. Mali kriterlerin belli kuralları var. Bunun, sportif tarafıyla hiçbir ilgisi yok. Gelir giderlerle ilgilidir. Bununla ilgili bir sıkıntı varsa, doğru yapmadıysanız ceza alırsınız. Geldiler bizi de incelediler. Fenerbahçe’nin ceza almayacağını buradan söylüyorum. Hepiniz bunu bilin. Çünkü Fenerbahçe alacaklı. Fenerbahçe şike yapmadı.
“Şikenin en kralını Galatasaray Kulübü yapmıştır. Tarihlerine iyi baksınlar. 8-0 Ankaragücü. Malatya’ya giden arabalar. Eskişehirspor maçında kaleciye sağa at sola at hikayeleri. Bursa’da kaleciyi ayarlayıp mahkemeye düşmek, mahkemeden sonuçların lehlerine çıkması.

“YARGITAY SÜRECİ SONRASI DAVALAR AÇACAĞIZ”
“Fenerbahçe Spor Kulübü 3 Temmuz’da Türkiye’nin yaşadığı bir ihtilalin içerisinde kumpasla yargılanmıştır. Önce neyle yargılandı Fenerbahçe Spor Kulübü’nün yöneticisi, başkanı, ben neyle yargılandık? Silahlı örgütten. Ekonomik çıkar sonra. O üçüncü maddesi. Silahlı örgütten yargılandım. Sonra 6222 numaralı yasayı çıkardılar . Yasada şike falan yokken ilave ettiler. Aklınızdan bir şey geçiyorsa dahi bizleri yargılayabilmek için ve bizi yargıladılar. Sonuç yeniden bozuldu ve yeniden yargılanıyor. Mahkeme tarafından hepimiz için beraat istendi ama Yargıtay onaylamadığı için şu anda ortada. Ama Yargıtay kararı onayladıktan sonra Fenerbahçe Spor Kulübü olarak ve şahıslar olarak en başta ben olmak üzere hem TFF ve o günkü kişiler, daha sonra UEFA’daki bütün kişiler, kurumlar, hepsi hakkında davalar açacağız.

“UEFA ÇATIRDAYACAK DEDİM, ÇATIRDADI”
“Bugün Juventus’un bu davalar sonucunda nereye geldiğini hep biliyoruz. Ne dedim? UEFA çatırdayacak dedim. Çatırdadı mı? Çatırdadı. Biz şike yapsaydık eğer, şike olsaydı bir tane somut bir şey söyleyin. Sivas’a giderken çantalar gitti. Var mı böyle bir şey? 18 tane futbolcunun şike yaptığı söylendi. Eskişehirspor, Gençlerbirliği. O kadar ısrar ettik, bir tanesini mahkeme çağırdı mı? Çağırıp da söylediler mi bir şey? Sordular mı? O maçlarda oynayan oyunculardan bazıları bugün Trabzonspor’da oynuyor. Bazıları çıktı maçtan sonra dediler ki; ‘biz Trabzonspor için oynadık.’ Bunlar niye unutuluyor?

“BU ÜLKEYE ŞİKEYİ GALATASARAY GETİRDİ”
“Milli takım 8 tane yedi hepimiz üzüldük. Beşiktaş yedi hepimiz üzüldük. Ama unutmasın Galatasaray Başkanı, Fenerbahçe 6 tane attı onlara. 6-0. Öyle neticelere sevinmesinler. Sportiftir olur bunlar. Her şey olabilir. Bugün de 4 tane biz yedik. Maç yani olur bunlar. Karalamayı bıraksınlar, yaptıkları hesapları doğru dürüst yapsınlar. Onları temizlemek için uğraşsınlar. Eğer şike, kim mağlup olmuş falan diye şey yapıyorlarsa tarihlerine baksınlar. Tarihlerinde neler yazdığını hepimiz biliyoruz. Bu ülkeye şikeyi getiren Galatasaray Kulübü’dür. Ağzı dili açıldı başkanlarının. Konuşmuyordu, konuşmaya başladı. Kendine herhalde söylüyorlar Fenerbahçe’yi Beşiktaş’ı, konuşursan kamuoyunda sen iyi adam olursun diye. Olamaz, haberi olsun. Söylediklerini adama yuttururlar. Haberleri olsun. Beni de fazla kızdırmasınlar. Ayıp. Mahkemeler devam ediyor. Mahkemeler biter, ondan sonra ne istiyorsan söylersin. Biz Galatasaray’la ilgili, UEFA’yla ilgili bizim kulüpten yönetici veya ben hiçbir ifademizi duydunuz mu? Herhangi bir kelime söyledik mi? Hayır. Onlar kendileri kararlarını verdiler, sorun kendileridir. Camialarına da kendileri hesap verir. Ama onlar işin içinden çıkamayınca bizlere saldırarak bunları unutturmak istiyorlar. Tekrar söylüyorum; Galatasaray tarihi şikeyle doludur. Ayıp. Bunları açmasınlar.

baskan3_48918_847665

“KUMPASLA YAKIN İLİŞKİLERİ VARDIR”
“Ben doğruları ve gerçekleri söylüyorum. Bizim mahkeme biter, Yargıtay bizler hakkında suçlayıcı karar alırsa o zaman herkesin söyleme hakkı olur. Ama Yargıtay leh de karar verirse kimse konuşamaz. O zaman ben Galatasaray Başkanı’na buradan şunu söylüyorum; demek ki kumpasla yakın ilişkileri vardır. Bunu savunuyorlarsa, şike diye yolunu yapıyorlarsa kumpasla bir ilgileri var o zaman. Mücadele, rekabet diyorlar ayrı şey bunlar. Ama böyle şekilde söylemek ayıp. Biterse dava söylersin ama dava devam ediyor. Lehte devam ettiği halde biz hiçbir şey söylemiyoruz. Bitene kadar bekleyeceğiz. Ne dedik; başkanlık seçimine ona göre karar vereceğiz. Bekleyelim. Bitsin ondan sonra suçlayın bizi aleyhimize sonuçlanırsa. Çıkmazsa özür dilersin. Acele etmeyin, bekleyin” ifadelerini kullandı.

“DİYARBAKIR’A GİDEMİYORUM AMA MAHMUT BEY OLACAK”
“Amedspor maçı ile ilgili de Başkanımız, “Diyarbakır’a gidemiyorum, yurt dışına gideceğim. İşlerim var. Ama yönetici arkadaşlar gidecek. Olayı fazla büyütmeyin. Önce Amedspor’u tebrik etmek lazım. Bir ikinci lig takımının, imkansızlıklar içerisinde olan takımın Türkiye Kupası’nda 8 takım içine kalması, bu noktaya gelmesi iyi bir şey. Onları tebrik etmek lazım. Biz spor yapıyoruz. Bizim siyasetle ilgili bir işimiz, ilişkimiz yoktur. Ben bunu hep söyledim. Her dönemde söyledim. Fenerbahçe bizim üst kimliğimizdir, bu kimlik içerisinde her vatandaş, her insan vardır. Biz spor yapıyoruz. Futbolun güzelliklerini göstermek için arkadaşlar oraya gidecekler. Türkiye Kupası ile ilgili de zaten düşüncemi biliyorsunuz, yenmişsiniz, yenilmişsiz; bizim için hiç önemli değil. Bizim için önemli olan Fenerbahçe sevgisini Diyarbakır’a taşımak. Mahmut Bey ve diğer arkadaşlar futbolcularla birlikte gidecekler. Her iki takıma da buradan başarılar diliyoruz.”

——-

1191253_620x410

Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın tepkisine neden olan, Dursun Özbek’in açıklamaları da şu şekildeydi:

Dursun Özbek: Ne şike yaptık, ne de 8-10 gol yedik!

UEFA ile yürütülen görüşmeler hakkında bilgi veren Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, gündem yaratacak açıklamalar yaptı.
Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, UEFA’dan gelmesi muhtemel ceza hakkında önemli ve sert açıklamalar yaptı.
Sarı kırmızılıların UEFA’nın Finansal Fair-Play kurallarının dışına sadece mali olarak çıktığını belirten Başkan Özbek “UEFA’nın Finansal Fair-Play kurallarının nedeni büyüyen futbol ekonomisine kara para girmemesi. Galatasaray bahisle, şikeyle muhatap olmamış, kara para ve manipüle edici bir olay yok. Demek ki Galatasaray Finansal Fair-Play’e aykırı bir şey yapmamış. Galatasaray zarar ediyor. Bu zarar UEFA’nın istemediği seviyede” ifadelerini kullandı.

TAKIMI GENÇLEŞTİRECEKTİK AMA
GALATASARAY’ın turnuvaların dışına itilmesinin çözüm olmadığını savunan sarı kırmızılıların başkanı “Oturup devre arası için bir transfer planlaması yapmıştık. Takımımız yaşlı bir takım. 30 yaş civarında bir takım. Geleceğe yönelik bir transfer politikası yapmıştık. Açıkçası UEFA’dan böyle bir mektup beklemiyordum. Mali bozukluklardan dolayı turnuva dışına atılmayı doğru bulmuyorum” dedi. Galatasaray Başkanı Dursun Özbek, kendilerinin Avrupa’da en çok oynayan Türk takımı olduğuna da değinip “Bizim karşı karşıya kaldığımız durumla ilgili UEFA’nın da tereddütleri var” diye konuştu.

BİZİ ORTADOĞU ÜLKESİ GİBİ GÖRMEYİN
AVRUPA’da Galatasaray’ın olmaması durumunda futbolun kazanmayacağını belirten Galatasaray Başkanı Dursun Özbek “Bizim bütçemiz rakiplerimizle kıyaslanamayacak kadar küçük. Türkiye, Avrupa’nın bir parçasıysa, Türkiye’yi Ortadoğu ülkesi gibi görüp o bütçeleri beklemek yanlış. Galatasaray UEFA’nın marka değerine katkı yaptı. Her maç çıkıp 8-10 yememişiz. İngilizlerden kupa almışız” diye konuştu.
Başkan Özbek, oyuncu satıp satmayacaklarıyla ilgili ise “Pazara çıkar gibi ‘Onu satıyoruz, bunu satmıyoruz’ diyemeyiz. Zaten kimseye de bir teklif gelmedi” dedi.

Önceki İçerikPereira: İstediğim şey, bu yenilgiyi takımın hissetmesi…
Sonraki İçerikMahmut Uslu “GS bir yıldızını BJK’ye versin” dedi, ortalık karıştı. Kulüp açıklama yaptı…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz