Karayolları

Milli İstihbarat Teşkilatı’nda çalışan bazı dostlarımız “Nerede çalışıyorsun?” sorusuna, “Karayolları” derdi. Karayolları deyince, onları yazacağız sanmayın. 2020 Olimpiyat Oyunları’na aday olan İstanbul ne yazık ki bu amacına ulaşamadı. O zamanlar aday kent İstanbul’u forse etmek için özellikle Atatürk Havalimanı çevresindeki trafik levhalarına böyle ibareler konmuştu. Ne var ki Türkiye, Arjantin’de 2013’te bu şansını kaybetti. 2 yıldır Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün bir yetkilisi bunu görüp düzelttirmiyor. Milli İstihbarat Teşkilatımızın konuya müdahil olmadan Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi ile Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün konuya el atmasını bekliyoruz.

———-

Vodafone Yarı Maratonu

Vodafone Türkiye ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi Spor AŞ’nin ortaklaşa düzenlediği İstanbul Yarı Maratonu, 26 Nisan’da koşulacak. Spor AŞ Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ile Vodafone İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Ender Buruk, geçtiğimiz günlerde düzenledikleri basın toplantısı ile bu sene kırılması beklenen rekorları müjdelediler. Birincisi, katılım rekoru bekleniyor, ikincisi, parkur rekoru. Atletizme ve maratona gönül vermiş biri olarak, doğrusu yüreğimize su serpildi. Bu vesileyle İstanbul Maratonunu parlatan Cüneyt E. Koryürek’i de rahmetle anmak istedim. Törende konuşma yapan AK Parti’nin önemli isimlerinden Mehmet Ali Şahin, “Bu yarışa hangi belediye başkanı sahip çıktı bilmiyorum, ama teşekkür ederim” demişti. O günlerde yarış direktörü olan Cüneyt Koryürek’in sağ kolu olarak hatırlatayım, belediye ilk kez Cüneyt ağabeyin başvurmasıyla Nurettin Sözen döneminde bu yarışa elini uzatmıştı. Ancak verdiği sadece atletlerin taşınması için İETT otobüsleriydi. Şişe Cam’ın sponsorluğunda yapılan o zamanki yarışla ilgili vilayette gittiğimiz toplantıda ise yapılan broşürde belediye başkanının adı valinin adının üzerinde yazıyor diye, vali yardımcısı protokolü hatırlatarak, seçilmişler ile atanmışların yerinin altını çizmişti. Hey gidi günler diyoruz. Bu sene bu parkurdan rekor çıkacağına emin biri olarak, alkışlarımızı SPOR AŞ’nin Genel Müdürü İsmail Özbayraktar’a gönderiyoruz.

————–

Erdoğan 20. vitese takacak

51. Cumhurbaşkanlığı Bisiklet Turu’nun tanıtımı, bir aksilik olmaz ise Pazar günü Salacak Sahili’nde yapılacak. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, turun basın toplantısına genel sekreteri Fahri Kasırga’yı göndererek turu ne kadar önemsediğini gösterdi. Erdoğan, Pazar günü 29 jant, 20 vitesli Salcano marka, üzerinde adı da yazan bir bisiklete binecek. Bu tur, bisikletten çok Türkiye’nin tanıtımı için önemli bir fırsat. Pek çok ülkenin Türkiye’nin güzelliklerini günlerce ekrana getirmesi ülkemizin tanıtımı için büyük bir nimet. Turu geniş vizyonuyla bu noktaya taşıyan Bisiklet Federasyonu Başkanı Emin Müftüoğlu’nu bir kez daha tebrik ediyoruz.

AYBARS HÜNALP- GÜNEŞ GAZETESİ (18.04.2015)

Önceki İçerikSivok, yönetim baskısı nedeniyle mi oynatılmadı?
Sonraki İçerikNBA’de oynadı, Türkiye’de okeye oturan başkanın “young”cısı oldu…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz