Sancaktepe Belediyesi tarafından bu yıl 25’incisinin düzenlendiği ve gelenekselleşen  Sancaktepe Yağlı Güreşleri zorlu mücadelelere sahne oldu. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem’in düdüğü ile başlayan müsabakalar; “minikler 1, minikler 2, teşvik 1, teşvik 2, tozkoparan, ayak, destek küçük, destek büyük, küçük orta küçük, küçük orta büyük, büyük orta, başaltı, baş” kategorileri olmak üzere 13 farklı kategoride gerçekleştirildi. Aralarında Recep Kara, Orhan Okulu, Ali Gürbüz, İsmail Balaban, Şaban Yılmaz gibi 34’ü Kırkpınar’da başpehlivan olmuş 90 güreşçi müsabakalarda kol bağladı.

Sabahtan başlayıp akşama kadar devam eden müsabakalarda güreşçiler, başpehlivan olmak için kıyasıya birbirleriyle yarıştı. Finale kalan Ali Gürbüz rakibi Recep Kara’yı yenerek başpehlivan olurken, İsmail Balaban’nda üçüncü oldu. Ali Gürbüz finali kazanarak 30 bin liralık ödülün sahibi oldu. Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, Gürbüz’e madalya, kupa ve altın takdim etti.
“ Müsabakaları inşallah büyük bir heyecanla izlemiş olacağız “
Bu yıl bitmesi planlanan yeni inşaat alanında çimler tamamlanamadığı için güreşleri yapamadıklarını belirten Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem“ Sancaktepe Belediyesi olarak bu sene 25. büyük organizasyonu gerçekleştiriyoruz. Kırkpınar’dan sonra ikinci büyük organizasyon olarak iddialıyız. Bu sene yeni inşa ettiğimiz alanda güreşleri yapacaktık. Kaba inşaatı tamamlandı. Şu anda çatı aşamasında. Çimleri seremediğimiz için seneye kaldık. Bugün burada 34 başpehlivan er meydanına çıkacak. Kırkpınar’ın başpehlivanlarından Recep Kara, İsmail Balaban, Fatih Atlı, Ali Gürbüz de dahil bütün pehlivanlarımız Sancaktepe er meydanında. Ben yiğitlere, erlere başarılar diliyorum. Centilmence müsabakaları inşallah büyük bir heyecanla izlemiş olacağız “ dedi.
” 500 bin liraya yeniden ağa oldu ”

Geleneksel Sancaktepe Yağlı Güreşleri’nin gelecek yıl düzenlenecek 26. organizasyonunun ağalığını yine iş adamı Ahmet Tüzün kazandı. Gerçekleştirilen ihalede 500 bin lira bedelle en yüksek rakamı veren Tüzün, gelecek yılki güreşlerin de ağalığını üstlenme hakkı elde etti. Tüzün’e ağalık kupasını Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem takdim etti.
Önceki İçerikFotomaç’ın iki yazarı Turgay Demir ve Hüseyin Özkök sosyal medyada kapıştı
Sonraki İçerikSağlık-Sen’den Gökhan Gönül tepkisi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz