3 Temmuz’un mimarı İhsan Kalkavan

Türk futbol tarihinin en kara döneminin yaşandığı ‘şike ve teşvik’ soruşturması sürecinde fitilin Beşiktaş’ın eski yöneticisi İhsan Kalkavan tarafından ateşlendiği ileri sürüldü. Fenerbahçe Başkanı Yıldırım’ın FETÖ ile ilgili eleştirilerinin Kalkavan tarafından örgütün elebaşısı Fetullah Gülen’e taşındığı ve Yıldırım’ı kafaya takan Gülen’in operasyon için talimat verdiği ortaya çıktı.

Takvimlerden 3 Temmuz tarihli sayfanın yırtıldığı günün ilk saatlerinde aralarında Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın da bulunduğu futbol dünyasından çok sayıda ismin gözaltına alınması ile gündeme bomba gibi düşen ‘şike ve teşvik’ soruşturmasının başlatılmasını sağlayan kişinin Beşiktaş’ın eski yöneticilerinden İhsan Kalkavan olduğu iddia edildi.

Bir dönem FETÖ’nün gözü dönmüş elebaşısı Fetullah Gülen’e en yakın isimlerden biri olan gazeteci Hüseyin Gülerce’nin geçtiğimiz günlerde yaptığı, “3 Temmuz 2011’de operasyonu yaptıran kişi Fetullah Gülen’dir. Spor dünyasından bir kişi Gülen’e Yıldırım’ın kendisi ile ilgili ifadelerini yetiştirmiş. Yıldırım bir gün uçakta bu şahsa, ‘Senin Fetullah Gülen’in yanında ne işin var’ gibi sözler söylemiş. O şahıs da konuşulanları aktarınca Gülen Yıldırım’ı kafaya takmış. Şike davası Yıldırım’ı tasviye etmek içindi” şeklindeki açıklamada ‘şahıs’ olarak bahsettiği kişinin Kalkavan olduğu ileri sürüldü. Yıldırım ile Kalkavan’ın Azerbaycan dönüşünde Kalkavan’a özel bir şeyler söylediğini dile getiren Yıldırım’ın avukatlarından Faik Işık, sözlerini şöyle sürdürdü:

3 Temmuz\'un mimarı İhsan Kalkavan

HACCA GİDERMİŞ GİBİ!..

“Aziz Bey esprili bir adamdır. Birilerini eleştirirken bazen yaralayıcı ifadeler de kullanır. FETÖ ile de dalga geçiyor. ‘Havlular, himmetler… Bu kadar iş adamının sanki Hacca, umreye gidermiş gibi oralara (ABD) gitmesi hoş görüyle kabul edilecek bir şey değil. Bunlar ne iş?’ diyor. Yıldırım bazen içinde küfür olmasa da ağır konuşur. Tabii ki tek sorun bu değil. Futbol takımlarına yönelik denemeleri de oluyor. Galatasaray’dan bazı yönetici ve oyuncularla doğrudan bağlantıları var. Mesela Hakan Şükür. ‘Bize yakınlaştı, milletvekili yaptık’ gibi şeyler söyleniyor.” (karar)

Önceki İçerikHakan Şükür’ün gözaltı kararı çıktı, babası gözaltına alındı… Mallarına el konuldu…
Sonraki İçerikİspanya Süper Kupası Lig TV’te…

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz