TRT Spor’daki “Futbolun Zirvesi” programında Levent Özçelik, Mustafa Denizli ve Rıdvan Dilmen gündemdeki konulara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.
Dilmen, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Dilmen, Kocaman’ın istifa süreci ile ilgili önemli bilgiler verdi.
AZİZ BEY’LE SEYAHATE ÇIKTIK
“Ben bildiklerimi anlatayım da… Dün Aziz Bey ile seyahate çıktım. ‘Ne oldu dedim?’ o da, ‘Ben de senin gibi biliyorum.’ dedi. ‘Pazartesi akşamı Ali Yıldırım ile telefondan konuşuyordu ben aldım, canını sıkma dedim.’ dedi. 10 saniye konuşmuş. Benim algıladığım istifa etmeye karar verdiği yönündeydi. Ben de programımda birilerinin karar vermesi gerektiğini söyledim. Aziz Yıldırım, ‘Problemimiz yok.’ diyor. Benim fikrim 6 haftalık sürece göre karar verileceğini düşünüyorum.”
“Şu anda hiçbir şey olmamış gibi. Medyadaki insanlar ve taraftarlar da, ‘Allah, Allah ne oluyor?’ dediler. Aziz Bey de, ‘Kadro dışı yok.’ dedi. Dönüş uçağına bindiğimizde, kadro dışı haberini gördüm ama açamadım. Hostesten rica ettim. O sırada da Aziz Bey, ‘kimmiş?’ dedi. O da şaşırdı. Aynen böyle yaşadım. Takımda havlu atmış havası kesinlikle yok. Böyle olması da mümkün değil. Bu 6 haftanın çok önemli olduğunu, farkın da 3 düşerse; 3-4 oyuncuyla şampiyonluk yarışında olacağını düşünüyor.”

“VAN PERSIE SPORA GELMİŞ GİBİ”
“Geçen maç sonunda, ‘Gitsin.’ demiştim ama olgun ve profesyonel baktığında, ‘İstifa etmemeliydi.’ dedim. En büyük riski Sivas maçı önemli. 6 maçta 15-16 puan alırsa, almazsa da ilk puan kaybında sıkıntı olur. Van Persie kendini takıma ait hissetmiyor spora gelmiş gibi. (Aziz Yıldırım) Mehmet Topal ile ilgili de kadro dışı ile ilgili bir şey demedi. Tüm oyuncuların alacaklarının ödendiğini söyledi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here