TSYD 54. Antalya Semineri‘nde konuşan Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı:

“Şampiyon oluruz ya da olmayız ama şampiyon gibi oynamaya devam edeceğiz”

“Arda Turan bu sistemin içerisine girerse faydalı olacağını düşünüyorum. Fiziksel durumu bir dezavantaj ama sağlıklı biçimde çalışır ve sakatlık yaşamazsa kolay şekilde toparlayacağını düşünüyorum”

“Bu süreç gerçekleşirse Arda’nın tamamen futbola odaklanacağını düşünüyorum Sisteme bağlı kaldığı sürece sırtımızda taşırız”

Medipol Başakşehir Teknik Direktörü Abdullah Avcı, taraftarı ve geleneği olan kulüplerle şampiyonluk için yarışmanın kolay olmadığını söyledi.

Avcı, Antalya’nın Belek Turizm Merkezi’ndeki Gloria Golf Resort Hotel’de Türkiye Spor Yazarları Derneğinin (TSYD) bu yıl 54’üncüsünü düzenlendiği seminerin ‘Lider Olmanın Dayanılmaz Ağırlığı’ oturumuna katıldı.

Medipol Başakşehir’de çok önemli işler başardıklarını anlatan Avcı, “Geçen sene itibarıyla değişen oyuncu kalitesi ve profiliyle beraber bugün 36 puanla ligin tepesinde bulunan, yarışın içinde olan bir kulübüz. Takımımız bu sene 10 Avrupa maçı oynadı. Bunların 4 tanesi UEFA Şampiyonlar Ligi ön eleme maçı. Ağustosta başlayan sezonda 4,5 ayda 30 resmi müsabaka oynadık ve yaş ortalamamız 30.” ifadelerini kullandı.

Medipol Başakşehir’de bir kültür oluşturmaya çalıştıklarını belirten Abdullah Avcı, şöyle devam etti:

“İlk defa bu sene şampiyonluğa biz de oyunuyoruz dedim. Bu sene oyuncu kalitemiz ve oyun kalitemiz arttı. Özellikle ilk yarıda şampiyonluk yarışındaki takımlara karşı oynanan oyun ve skor bizi bunu söylemeye itti. Bu camialarla yarışmak kolay değil. Şampiyon oluruz ya da olmayız ama şampiyon gibi oynamaya devam edeceğiz.”

“Arda’nın faydalı olacağını düşünüyorum”

Abdullah Avcı, Medipol Başakşehir’e transferi gündemde olan ve ‘oğlum gibi’ dediği milli futbolcu Arda Turan’ın takıma katılması halinde kendilerine fayda sağlayacağını dile getirdi

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here