Ülkemizin ev sahipliği ile 10 ülkeden 150 Özel Sporcunun katılım gösterdiği 9.INAS Avrupa Salon Atletizm Şampiyonası İstanbul’da sona erdi. Burhaniyeli sporculd rekorlarla ve madalyalarla şampiyonaya damgasını vurdu. Burhaniye Özel Sporcular Spor Kulübü 3 gün süren şampiyona sonrası bir basın bülteni yayınladı:

          Şampiyonanın birinci gününde Burhaniye’lisporcumuz Muhsine GEZER 1500 mt.de Avrupa 2.liği, almıştı.

          Yarışmanın ikinci gününde Muhsine GEZER, Sevim DEMİRCAN, Esra BAYRAK ve EDA YILDIRIM’dan oluşan Bayan Milli Takımımız 4x200mt.  bayrak yarışında Avrupa Şampiyonluğu aldı.

          Burhaniye’li sporcumuz Sevim DEMİRCAN ise 400 MT.Türkiye Rekoru kırarak Avrupa 7.si oldu.

             Şampiyonanın üçüncü gününde de Muhsine GEZER 800 MT.de Türkiye Rekoru kırarak Avrupa 2.liği almıştır.

         Yarışmanın üçüncü gününde Muhsine GEZER, Sevim DEMİRCAN, Yasemin KESKİNSOY ve EDA YILDIRIM dan oluşan Bayan Milli Takımımız 4x400mt.  Bayrak yarışında Avrupa 2.liği aldı.

          Türkiye’deki bu organizasyondan alnının akıyla çıkan TOSSFED’i (Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu) kutluyor; başka ülkelere örnek olduğu için tebrik ediyoruz.

          Bir aydır Antrenörleri Deniz ERENOĞLU ile birlikte Milli Takım kampın da olan sporcularımız Muhsine GEZER ve Sevim DEMİRCAN bugün Burhaniye’ye geliyorlar.

          Bizleri her zaman gururlandıran ve Bayrağımızı göndere çekmek için canla başla çalışan Antrenör ve sporcularımızı kutluyor, başta kaymakamımız Hüseyin ÖNER, Türkiye Özel Sporcular Spor Federasyonu olmaküzere tüm destek olanlara teşekkür ediyoruz.

                

​Burhaniye Özel Sporcular Spor Kulübü

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here